Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kristlike meediakanalite esindajate ümarlaud kogunes Tartus

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

ümarlaud
Koosolekule kogunenud kuulamas Kaido Soomi ettekannet. Liina Raudvassar

Eesti Kirikute Nõukogu meedia ümarlaud kogunes 21. novembril Tartus.

EKNi ümarlaua tegevusest võtavad osa EKNi liikmeskirikute, kristlike meediakanalite ja rahvusringhäälingu esindajad ning meediaeksperdid. Kaks varasemat sel aastal toimunud koosolekut on peetud Tallinnas, kus maikuus tutvuti kristliku telekanali Taevas TV7 ja augustis Raadio 7 toimetuse ja tegevusega.
Kirikute nõukogu meediakonsultandi piiskop Tiit Salumäe juhatamisel ajalehe Eesti Kirik toimetuses toimunud koosolekul pidas pikema ettekande kristliku trükimeedia olevikust ja tulevikuperspektiividest ajalehe Eesti Kirik näitel ajalehe teoloogiline konsultant õp dr Kaido Soom. Ettekandest ajendatuna arutati ühiselt selle üle, kuidas ajaleht, mis kajastab väga ulatuslikult ka oikumeenilisi sündmusi, saaks olla kristlaskonna keskel senisest veelgi enam tuntud ja kättesaadav.
Tehti tagasivaade paavst Franciscuse septembris toimunud Eesti visiidi kajastamisele Eesti meedias. Erinevad meediakanalid – nii rahvusringhääling, kristlikud meediakanalid kui teised meediaväljaanded – pühendasid visiidile ja paavsti siin peetud kõnedes väljaöeldule väga suurt tähelepanu ning kui mõni üksik erand välja arvata, olid meediakajastused ja üldine meediafoon väga positiivsed. Peagi on trükist tulemas Rooma-Katoliku Kiriku väljaandena kogumik visiidi ajal toimunud üritustel peetud kõnedest.
Ümarlaud sai informatsiooni 6. detsembril Tallinnas toimuva konverentsi „Eesti usk“ ettevalmistuste kohta ning arutas EKNi järgmise perioodi arengukava selle osa üle, mis puudutab meediat. Aivi Parijõe juhtimisel ERRi Tartu stuudios toimunud tutvumisringkäigul saadi põhjalik ülevaade stuudio igapäevatööst ning saatesarja „Tähendamisi“ tegemise protsessist.
Erik Salumäe,
EKNi meedia projektijuht