Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kõrgetasemeline ja elamusterohke festival

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Pühalepa muusikafestivali korraldajad Tõnis Peikel (vasakult), Kristel Üksvärav, Tiiu Tulvik ja kunstiline juht Endrik Üksvärav pärast tihedaid festivalipäevi kuulamas tänusõnu. Kätlin Liimets

Hiiumaal Pühalepa kirikus toimus 5.–7. augustini juba viiendat korda Pühalepa muusikafestival, mille keskmeks oli Rootsist Skövdest St Markuse kirikust annetusena saadud orel.

Suurepäraselt korraldatud, lausa elitaarset repertuaari pakkuva, ent samas koduses soojas õhkkonnas toimuva muusikafestivali keskmeks oli sel aastal orelimuusika. Kontsertidel musitseeris organist Ulla Krigul. «Loodan, et oreli olemasolu hoogustab nii kogudusetööd kui ka üleüldse siinset kultuurielu,» ütles üks korraldajatest Kristel Üksvärav.
Publikut rõõmustas kuus kontserti. Kammerkoori Collegium Musicale esituses (dirigent Endrik Üksvärav) kõlas Arvo Pärdi looming. Traditsiooniliselt kanti ette Kärdlast pärit Erkki-Sven Tüüri, kes oli ka ise kohal, teoseid. Klaverikontserdi andis 2016. a klassikatäht Sten Heinoja ja oreli pühitsemisele eelnes koguduse naisansambli Anna kontsert.
Hilistel õhtutundidel sai nautida Norrast pärit Trio Mediævali esituses keskajast pärinevat kaasaegsete lisanditega missat, mis on pühendatud neitsi Maarjale, ning Ulla Kriguli (harmooniumil) ja Riho Sibula mahedat sümbioosi.
Festivali korraldab MTÜ Kerema Kultuurikoda, kuhu kuuluvad kunagise Pühalepa organisti Gustav Liidi järeltulijaid Tõnis Peikel, Tiiu Tulvik ning Kristel Üksvärav koos abikaasa Endrik Üksväravaga, kes oli festivali kunstiline juht.
Kohalik kogudus, kus liikmesannetajaid vaid 17, on tänulik, et Gustav Liidi järeltulijatele on südameasjaks oma kultuurilembese suguvõsa pärandi edendamine, sest just nemad on koos Pühalepa valla ja kultuurkapitaliga andnud kaaluka panuse sellesse, et nüüdseks on kirikus taas võimalik kuulda orelihelisid. Ka sel aastal koguti festivalil üle 700 euro 7. augustil õnnistatud oreli hoolduse tarvis.
Kätlin Liimets