Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kord aastas üheskoos

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Pensionil olevate vaimulike ja kirikumuusikute jõulupeo alguspalve pidas peapiiskop Andres Põder.

Muidugi käis eakatel kirikutegelastel külas ka jõuluvana. Peo ühe korraldaja, Kirikumuusika Liidu peasekretäri Helika Gustavsoni sõnul salmi ei küsitud, kingituse saamiseks piisas rõõmsast olemisest.

«Kõige vanem osaleja oli peatselt 90aastaseks saav Johannes Betlem,» rääkis Gustavson. Kokku võttis peost osa ligi nelikümmend inimest.

Peo juhiks oli Viljandi Pauluse koguduse õpetaja Mart Salumäe. Eakas ja kogenud kirikurahvas laulis advendilaule, omapoolse tervitusega esines Bård Norheim, kes laulis norra jõululaule ja eesti rahvapärast koraaliviisi «Mu süda, ärka üles» norra keeles. Pikema sõnavõtuga esines dr Toomas Paul, kõnelejate hulgas oli ka vastne Eesti Kirikute Nõukogu lokaaloikumeenia preemia nominent Elmar Reinsoo. Lõpupalvuse pidas emeriitpeapiiskop Kuno Pajula.

Emeriitvaimulike jõuluaegset kokkusaamist on aastaid korraldanud EELK Diakooniakeskus ja konsistoorium koostöös Kirikumuusika Liiduga. Tänavu olid Tehnika tänava majas peetud jõulupeol tublideks abilisteks ka Misjonikeskuse töötajad.

Emeriitvaimulikke peeti meeles koju saadetud jõulupakkidega, mille tegijad olid hea tahtega inimesed.

Kristel Neitsov