Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kõpus püüti koos lastega kogeda paradiisitunnet

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kõpu Peetri kogudus korraldas koos oma Soome sõpruskogudusega Keravalt laste päevalaagri «Paradiis». 

Reedest pühapäevani olid päevad täis erinevaid tegevusi – hommikust õhtuni Kõpu kiriku või kooli juures, õhtul koju puhkama, et uut päeva laagris alustada. Pühapäeval koguneti peredega kirikusse jumalateenistusele. Lõunasöögi ja õhtuoote eest hoolitses Kõpu vald, oma abi pakkusid paljud. Kerava koguduse vabatahtlikud ja kogemustega lastetöötegijad hoolitsesid allakirjutanu juhtimisel päevade sisu eest. laagris osales 27 inimest.
Lastelaagri teema oli «Paradiis» – puudutades Jumala, loodu ja inimese vahelisi suhteid. Võib hüüatada: paradiis! Aga võib ka küsida: paradiis? Maailm on täis looduse ilu ja imesid – nagu paradiisis. Kas aga kogu loodu vahel on head suhted – nagu paradiisis?
Laagris uurisimegi loodust ning inimeste suhteid omavahel ja Jumalaga. Räägiti lugusid maailma loomisest, uuriti loodust, vaadati filmi, arutati inimeseks olemise üle. Tehti laagri T-särk, mis oli pühapäeval kirikus kõigil laagris osalenud lastel seljas; küpsetati vorstikesi ja tokisaiu, mängiti, võisteldi, lauldi.
Laagri õpetajad ja kasvatajad olid Soomest, seepärast õpiti ka soome keelt. Igal juhul kõlas jumalateenistusel laste soomekeelne laulumäng väga hästi. Tagasiside laste ja perede poolt oli väga hea, üks poiss tuli kirikusse suure endameisterdatud puutööga, mis rändaski Kerava kogudusse Kõpu-poolse ühistervitusena.
Samal ajal peeti Kõpus ka teist aastat ühised ehitustalgud. Kui üks osa keravalasi lastega toimetas, tegi teine osa juhatuse esimehe juhtimisel töid kogudusemaja juures: viimistleti ja värviti eelmisel aastal ehitatud puukuur, valati majas põrandaid. Rahuloluga tõdeti, kui suurepärase tulemuseni jõuti.
Suurte tööde – nii laagri kui talgute – lõpetamise kauniks tasuks kujunes laupäevaõhtune öökontsert Kõpu kirikus, kus laulis Viljandi noorte vokaalansambel Maneo. Hubases küünlavalguse ja rohke rahvaga täidetud kirikus oli hea kuulata vihma ladisemist, seegi jõudis kõrbenud maad kastma õigel ajal.

Hedi Vilumaa,
Kõpu Peetri koguduse õpetaja