Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kõpu kihelkonnapäev oli rahva- ja üritusterohke

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Koguduse eestvedamisel tähistati esimest korda Kõpu kihelkonnapäeva.

Õpetaja Hedi Vilumaa juhatusel tehtud ringkäigul surnuaias asetati küünlad kihelkonna väärikate ja sõdades hukkunute kalmudele. Päev jätkus kirikus, kus Eesti lippu kandsid Kõpu vallavanem Tõnu Kiviloo ja koguduse juhatuse esimees Taivo Lehesmets. Palvuse pidas Hedi Vilumaa, orelil mängis koguduse kauaaegne organist Mihkel Pajupuu. Kõigile sõdades ja repressioonides hukkunuile süüdati küünal, mis asetati vabadussõja ausamba jalamile. Tervitusi ütlesid õpetaja Arvo Lasting, Tõnu Kiviloo, endine Kõpu hooldajaõpetaja Helmut Mõtsnik, Puiatu Haridusseltsi esimees Sirje Kannel, Viljandi Muuseumi direktor Jaak Pihlak, tekstiilikunstnik Reet Talimaa. Kirja teel ja suusõnaliselt soovisid head kordaminekut endine peaminister Mart Laar ja piiskop Joel Luhamets.
Edasi kuulati konverentsiettekandeid. Tekstiilikunstnik Anu Raud rääkis kihelkonna ja kogukonna vaimust, mida hästi iseloomustab kohalikuks olemise fenomen. Nemad teavad, kuidas asjad käivad. Nii olla kõneleja isa ikka rääkinud: saaks sinna Kõpu jõele, vaat seal on suured kalad! Keerad kahvli konksuks, paned lusika landiks ja kohe hakkavad külge!
Tartu praost ja Villem Reimani Kolleegiumi esimees Ants Tooming kõneles Kõpu Pauna talu ja terve Eesti rahva suurkujust Villem Reimanist, kelle külvitööst ja algatustest tänapäevani osa saame. Hedi Vilumaa tegi ülevaate kihelkondliku süsteemi kujunemisest ja Kõpu kihelkonna iseseisvumisest.
Kirikus on üles seatud näitused Kõpu kihelkonnast ja Kõpu kiriku 190 aastast, lisaks kiriklikest sümbolitest. Rahvas sai uudistada kiriku uuendatud ja vastremonditud ruume: pööningusaali, kööginurka ja ökotualetti. Oli palju toredaid kohtumisi ja tutvumisi, inimeste silmad särasid ja soov ühiselt edasi tegutseda on kindel.Kihelkonnapäev jätkus Kõpu mõisas, kus pakuti lõunasuppi. Päeva lõpetas Puiatu, Metsküla ja Kõpu koolilaste kontsert mõisasaalis.
Hedi Vilumaa