Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kohvikud üle kirikupiiride

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Misjonitöö tuum, sõnum Jeesusest Kristusest ühendab kõiki kristlasi ning Eesti erinevate konfessioonide misjonärid tutvustavad oma tööd ühiselt kohvikuõhkkonnas.
Kõikidele huvilistele avatud misjonikohvikute idee tekkis luteri, baptisti, metodisti ja nelipühi kiriku misjonitöö eestvedajate ümarlauakohtumisel aasta tagasi, kui peeti nõu, kuidas misjoniteemat inimestele lähedasemaks muuta. Sundimatus õhkkonnas kohvikuõhtuid on korraldanud umbes kord kuus kordamööda erinevate konfessioonide misjonitoimkonnad.
Iga kord on keegi misjonär tutvustanud oma tööd. Kõlanud on elav muusika ning rohkem või vähem eksootilisi suupisteid on saanud nautida väikeste lauakeste taga nagu kohvikutes ikka. Enamasti on kohvikuõhtud toimunud Tallinna Metodisti kiriku ruumides, kus on selleks väga head tingimused.
Selle sügishooaja esimene, 16. septembri misjonikohvik toimub taas Tallinna Metodisti kirikus Kadrioru veerel. Tegevus algab kell 16 laadaga, millel pakutava müügitulu läheb misjonitöö heaks. Kohvilauda korraldab EELK Kaarli kogudus. Infoväljapanekutega on kohal misjoniühendused Eestist.
Kell 18 algab programm, kus antakse lühiülevaade Eesti erinevate konfessioonide misjonäride tööst nii välis- kui ka kodumaal. Pikemalt räägivad oma tööst Siberis Liliann ja Hannu Keskinen. Muusikavalik on mitmekesine, ühise kuulutustöö eest palvetavad korraldavate kirikute juhid. Kaasa elama on kutsutud igaüks, et Kristuse poolt meile antu võiks kasvada ja palju vilja kanda.
Septembrist liitub misjoniümarlauaga, kus kirikute misjonijuhid jagavad kogemusi ja palvetavad Eesti kristlaste kuulutustöö eest, ka Eesti Evangeelsete ja Vabakoguduste Liidu esindus.

Piret Riim