Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kohtumised Jumalaga avatud pühakirja juures

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Noored vabatahtlikud (vasakult) Maria ja Johanna Vahermägi ning Leevi Pedaru rääkisid vaimustunult laagrikogemustest. 
Tiiu Pikkur

Avatud Piibli Ühing (APÜ) tähistas 26. mail Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus peetud tänujumalateenistuse ja konverentsiga oma 20. aastapäeva.

Rahvusvaheliselt on ühing tuntud kui Scripture Union International (SU), mis on 19. sajandi keskpaigast alates ja 140 riigis üle kogu maailma tegutsev piiblilugejaid ühendav organisatsioon.

Koostöös Piibli jaoks
Taasiseseisvumise alguses loodi ja taastati Eestis palju organisatsioone, sh kristlikke, ja nii mõnedki neist rahvusvahelisel initsiatiivil. SU rahvusvahelise koordinaatori Danilo Gay (Šveits) eestvedamisel kogunes 1992. aastal Tallinnas eestseisus ja loodi põhikiri. Asutajaliikmed olid Ingmar Kurg, Jaan Bärenson ja Inna Välja.
Eesti Piibliseltsi peasekretär Jaan Bärenson meenutab, et ehkki 1992. aastaks oli juba olemas mitu organisatsiooni, mis tegelesid Piibli ja tema väärtuste tutvustamisega (nt Eesti Piibliselts), asutati APÜ, tollase nimega Eesti Piibli Ühing, mille töösuundadeks said lastemisjon, laste- ja noortelaagrite korraldamine, kirjastustegevus, töö perekondadega, piiblilugemise programmide koostamine ja väljaandmine, töö koolides ja kõrgkoolides, pühapäevakoolid ja nende õpetajate väljaõpe. Kaks kõige esimest suunda olid piiblilugemise materjalide väljaandmine ja Piibli tutvustamine koolides. Tol ajal olid paljud koolid religioonile väga avatud.
Esimene trükis oli koostöös kirjastusega Logos valminud lasteraamat «Jah, see on tõsi». Aastatel 1993–2003 ilmus piiblilugemise ja kommentaaride vihik «Piiblivõti». Pereraadio ja Raadio7 vahendusel saab alates 1996. aastast kuulata saadet «Piiblivõti».

Töötatakse noortega
APÜ üheks prioriteediks on laste- ja noortetöö. Trükis on avaldatud spetsiaalselt lastele mõeldud piiblilugemise abimaterjale, 2007. aastast ilmub pühapäevakooli tundide materjal «Avaja». 2011. aastal nägi trükivalgust eelkooliealistele raamat «Suur raamat väikestele». Välja on antud noortejuhi käsiraamat, suhteteemaline piiblilugemisvihik «Kahekesi» jpm.
Avatud Piibli Ühingu töö tugineb peamiselt vabatahtlike tööle. Noored vabatahtlikud alustasid esmalt üritustega kirikutes ja koolides, nüüdseks on sellest välja kasvanud piiblilugemise laagrite korraldamine. Ka sel suvel on toimumas kolm laagrit: laste-, noorte- ja pühenduslaager. Aidsi ennetustööd on tehtud mitmeid aastaid, sellest on nüüdseks saanud iseseisev MTÜ SEOS (Sinu Elu Otsustad Sina) Estonia.
Nõvale on ostetud 4 ha maad, kuhu hakatakse rajama Kibuvitsa laagrikeskust, ehitusraha kogutakse annetustest.
APÜ juhatuse esimees Lauri Beekman näeb Avatud Piibli Ühingu eesmärke selles, et meie Piiblid iga päev avatud oleks ja et neid loetaks.
Tiiu Pikkur

Avatud Piibli Ühing
Juhatus: Lauri Beekman (Tallinna adventkogudus), Tarmo Lilleoja (Eesti Metodisti Kirik), Jaan Bärenson (Tallinna Oleviste kogudus), Enn Laansoo (EELK Nõva kogudus), Ruth Alas (EELK Tallinna Jaani kogudus), Vaido Palmik (Nõmme baptisti kogudus)
Peasekretär Mari Vahermägi
Asub Tallinnas Kaarli pst 9
Tel 5645 6142
www.avatudpiibel.ee