Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Koguduses on alati neli inimest, kes appi tulevad

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

26. oktoobril peetakse meie kirikuis misjonipüha.
Selle oktoobrikuu pühapäeva teema (Mk 2:1–12) sobib hästi misjonimõtete esiletoomiseks jutluses.
Neli meest kannavad oma sõbra Jeesuse ette, ületades takistused. Küsigem siis, kuidas oleme koguduseliikmetena viinud oma sõpru Jeesuse juurde.
Selleks peab Jeesus meile endile tähtis olema, meil peab olema endil armastust ja usku Jeesusesse. See paneb meid alati otsima teid ja muudab leidlikuks, et misjoniülesannet täita. Ka on tarvis tööd tehes sihikindlust ja visadust.
Selles tekstis väljendub ka tõsiasi, et vaja on nelja meest. Üks või kaks või kolm meest ei oleks suutnud oma sõpra Jeesuse juurde kanda. Mina usun, et koguduseliikmete hulgas leidub alati need neli meest või naist, kes tulevad appi. Vahel arvame, et keegi ei saa tulla, parem ei küsigi. Aga kui siiski küsime ja otsime, leiame üllatavalt toredaid abivalmis kaastöölisi.
Samas on töökoormuse jagamine valuline, sest sellega jagame au ja usaldust, mida mõnigi kord kurjasti ära kasutatakse. Ärge jääge valusate kogemuste müüri taha pidama! Oleme kristlastena Jumala käes ja võime õppida ka negatiivsetest kogemustest.
Kirikute ja koguduste seaduse muutmine on mõjutanud sel aastal nii Misjonikeskuse kui ka kogu meie kiriku tööd. Misjonikeskuse edaspidine juriidiline staatus muutub allasutusest sihtasutuseks. Siiski ei muuda uus vorm meie töönägemust ja -plaane. Loodame annetajate abiga tööd jätkata.
Palun võtta Misjonikeskuse töö ja uus olukord jumalateenistusel eestpalvesse. Eriti palun palvetada, et Misjonikeskuse töötajatel ja vabatahtlikel abilistel jätkuks jõudu. Misjonipühal mõelge ka meie misjonäridele Anu ja Juha Väliahole, kes töötavad Marimaal ning Liliann ja Hannu Keskinenile, kes töötavad Omskis. Palvetagem, et Lõikuse Issand saadaks misjonipõllule uusi kuulutajaid ja töötegijaid.
Õnnistussooviga
Joel Luhamets,
misjoniassessor