Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kogudusele eeskujuks

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kümmekonna aasta pärast tuhandeaastaseks saavas Tartu Maarja koguduses seati pühapäeval ametisse õpetaja ja juhatuse esimees: Joona Matias Toivanen ja Lea Hallik.

Pärast õpetaja Peeter Paenurme lahkumist kaplaniteenistusse täitis vaimuliku kohustusi kaheksa aastat Eestis elanud ja koguduses diakoni ametis olnud soomlane Joona Matias Toivanen, kes on teoloogilise hariduse omandanud Tartu ülikoolis ja vaimuliku ettevalmistuse usuteaduse instituudis. Ta on kolmandat põlve vaimulik ja sai preestriordinatsiooni läinud usupuhastuspühal.
Ametisse seadmise jumalateenistus valvamise pühapäeval kogus koguduse ajaloolisse kirikusse hulga rahvast ja oli kahtlemata eriline. Peapiiskop Andres Põder tunnistas, et valvamine on raske, aga vajalik ülesanne. Ka vend Joonale on antud valvamise kohustus, mille juures saavad talle toeks olla koguduseliikmed. Ja samas tööle õnnistatud uus juhatuse esimees Lea Hallik.
Oma õnnistuse mõlemale töötegijale andsid peale peapiiskopi praost Joel Luhamets ja vikaarõpetaja Urmas Oras. Palveid koguduse, maa ja rahva eest lugesid vastse koguduseõpetaja kõrval koguduse varasemad juhatuse esimehed Priit Kama ja Lea Saar.
Koguduse kammerkoor, kus laulab ka Joona Toivanen koos religiooniõpetuse õpetajast abikaasa Helenega, palus Helika Gustavson-Rätsepa juhatusel laulu keeles, et Jumal meid oma heldusega täidaks ja üksteise külge liidaks.
Rita Puidet