Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Koguduse teenetemärk anti ettevõtjale

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Haapsalu Püha Johannese koguduse teenetemärk on sel aastal määratud koguduse nõukogu otsusega juhatuse liikmele Sulev Saareväljale.

Sulev Saareväli (50) on sündinud Haapsalus, ristitud ja leeritatud Haapsalu koguduses. Ta on AS Est-Trans Kaubaveod nõukogu esimees. Valitud linnavolikokku 2002. aastast. Autasustatud Haapsalu linna vapimärgiga 2011. a, EELK tänukirjaga 2008. a ja muinsuskaitseameti tunnustusega 2011. aastal Haapsalu kirikute restaureerimise algatamise ja suure majandusliku abi eest tööde tegemisel.
Aastail 2007–2008 juhtis Sulev Saareväli projekti «Aita kelladel heliseda», mille tulemusena paigaldati piiskopilinnuse kellatorni uued kellad. 2009. a algatas ta projekti Jaani kiriku korrastamiseks ja tööde finantseerimiseks.
Haapsalu Püha Johannese koguduse teenetemärgil on lendutõusev kotkas. Lendutõusev nimbusega kotkas on evangelist püha Johannese sümbol. Kotkas on samuti Läänemaa ja Haapsalu vapilind. Teenetemärk antakse kogudusele ja linnale osutatud eriliste teenete eest üle alates 2003. aastast igal aastal 27. detsembril, apostel ja evangelist Johannese päeval.
Eesti Kirik