Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Koguduse koor võitis auhinna

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Uudised / Number:  /

Tallinna Püha Vaimu koguduse kammerkoor Crede oma dirigendi Sander Tammega. Arhiiv
Türil toimunud Eesti kammerkooride 12. festivalil võitis B-kategoorias Tallinna Püha Vaimu koguduse kammerkoor Crede.

Ainsa kirikukoorina festivalil 15 muusikakollektiivi seas oma võimekust proovile pannud kammerkoori Crede taset hindas žürii kõrgeks ja omistas talle esikoha B-kategoorias, kus teist kohta välja ei antudki ning kolmas koht kuulutati jagamisele kolme koori vahel. Sellest hooajast Credet juhatav noor dirigent Sander Tamm valiti parimaks dirigendiks.
Võidu üle rõõmu tundes kinnitas Crede koorivanem ja endine dirigent Merje Karu Eesti Kirikule, et ei tajunud festivalil erikohtlemist: «Eks koorimuusika olegi paljus kiriklik või siis sobib kirikusse esitamiseks, sestap ei tajunud me mingis mõttes eristaatuses olemist, meid võeti võrdsena teiste seas.»
1987. aastast Püha Vaimu koguduse tiiva all tegutsev Crede esineb kodukirikus kord kuus pühapäevasel jumalateenistusel, aeg-ajalt sisustatakse koorimuusikaga esmaspäevaseid muusikatunde. On antud kontserte ka teistes Eestimaa kirikutes ning jõutud kontserdireisidega Soome, Rootsi, Taani ja Inglismaale.
Paarikümne liikmega koor koguneb prooviks vähemalt kord nädalas. Sellest aastast teeb korralist hääleseadet Eha Pärg, kelle töö vilju tajutakse ning kellele kuulub koorivanema kinnitusel lauljate tänu. Lõviosa koorist kuulub küll Püha Vaimu kogudusse, ent koguduslik kuuluvus ei ole Crede liikmetele kohustuslik.
Laulmist nimetavad kooriliikmed enda meeldivaks hobiks: «Oleme kogenud, et rõõm, mille muusikast saame, on jagamist väärt.» Merje Karu sõnul ühendab väikest koori usk muusikasse ja rõõm koosolemisest.
Liina Raudvassar