Kodaveres saab jälle orelimuusikat kuulata

6. detsembril pühitses peapiiskop remonditud Kodavere oreli. Kirikulised said samas kuulata esimest kontserti.
Advendiaja esimesel nädalal oodati Kodavere kirikus peapiiskop Andres Põderit ja teisi külalisi, et ühiselt tänada Jumalat kordaläinud oreliremondi ja uuendatud elektriseadmestiku eest. Pühitsustalitusel assisteerisid kohalik õpetaja Raigo Ojamets ja Tartu praost Joel Luhamets.
Pärast pooleaastast remonti pühitsetud orelil esines organist Andres Uibo, laulis kontratenor Ka Bo Chan Hongkongist. Nüüd, umbes kolmekümneaastase pausi järel mängis hea kõlaga mänguriist täiel häälel. «Pill saab taas pakkuda seda, milleks ta tehtud on,» ütleb õpetaja. Seni oli oreli kahest manuaalist kasutada saanud vaid ühte.
Õpetaja Ojamets ütleb, et seda päeva saab ta iseloomustada ainult ülivõrdes. Meistrid on andnud vastremonditud orelile kõrge hinnangu. Juba mitme aasta eest oli Toomkiriku oreli remontinud saksa meister Christian Scheffler kinnitanud, et tegu on väga hea instrumendiga. «Meister teab pilli ka siis, kui see korras pole,» ütleb Ojamets.
1902. aastal ehitatud Saueri oreli remontis Olev Kents. Kogu eesti rahvas, eriti aga Kodavere inimesed võivad rõõmu tunda suurepärase mänguriista üle. See on kohalikule rahvale tõeline kingitus.

Rita Puidet