Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kirikute öö äratab huvi

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kirikute ööl põlevad küünlad avatud pühakodade juures, oodates ja kutsudes. Internet

8. juunil peetakse kahes suuremas Eesti linnas kirikute ööd, mille puhul on pühakojad tavapärasest kauem avatud ning kogudused pakuvad põnevat programmi.

Ettevõtmine on jõudnud Eestisse katoliku kiriku vahendusel, kuid Tšehhis, Saksamaal, Hollandis, Slovakkias ja Austrias, kus analoogne üritus on juba tuntum, on see nagu siingi oikumeeniline ja kaasatud on erinevad konfessioonid. Kirikute öö ellukutsujaks oli katoliku kirik Austrias, esimest korda peeti seda seal maal Viinis 2005. aastal.
Raja taga on suudetud äratada ürituse vastu sedavõrd suur huvi, et sageli on kirikute öö toetajaks kohaliku maa kultuuriministeerium ja omavalitsused.
Idee kohaselt soovitakse enam kõnetada neid inimesi, kes tavaliselt kirikusse ei satu ega ole seotud koguduse igapäevaeluga. Tulijale soovitakse pakkuda programmi, mis sisaldaks kiriku ja tema ajaloo tutvustamist, annaks võimaluse koguduse kollektiivide esinemiseks, aga samuti tooks kirikuseinte vahele väga hea kultuuriprogrammi, mis sellesse miljöösse sobib.
Loomulikult peetakse palvusi ja teenistusi, millega soovitakse tutvustada kiriku liturgiat, kombeid. Sageli on eriprogrammid lastele, noortele ja peredele. Kirikute ööga püütakse eri maadel anda mõista, et kirik ja sealsed liikmed on osa kohalikust kogukonnast.
Kogemused näitavad, et taoline ettevõtmine on muutunud väga populaarseks ning uusi riike ja kirikuid on projektiga aina liitumas.
Eestis peetakse kirikute ööd esmakordselt, praeguseks on programmi kaasatud üheksa kirikut Tartus ja mõned Tallinnas. Infot saab aadressilt www.kirikuteoo.ee.
Mari Paenurm