Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kirikupäeva ja vaimuliku laulupeo ettevalmistus on hoos

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Tartus kahe ja poole aasta pärast toimuva EELK kirikupäeva ja vaimuliku laulupeo motoks on valitud «Maarjamaa – Isa maa», õige pea saavad valitud ka esitamisele tulevad laulud.

«Aega on just parasjagu,» tõrjub EELK Kirikupäeva ja Vaimuliku Laulupeo SA juhatuse esimees Piret Aidulo oletuse, nagu oleks «pidu veel mägede taga». Ta selgitab, et korraldava toimkonna ettevalmistused on just poole peal. Ettevalmistustempot dikteerib suuresti asjaolu, et ainult üks inimene on meeskonnas väikese koormusega palgaline, ülejäänud osalevad armastustööga oma vabast ajast.
Oluliseks verstapostiks oli möödunud aasta lõpus moto valimine. Konkursile saabunud paarikümne toreda ettepaneku hulgast valis sihtasutuse juhatus ja nõukogu koosseisus Jüri Ehasalu, Heli Jürgenson, Joel Luhamets, Laine Randjärv, Tiit Salumäe, Jaan Tammsalu, Andres Uibo, Piret Aidulo, Anna Humal, Sigrid Põld ja Kaie Tanner välja parima. Valituks osutus praost Jaan Tammsalu pakutud moto «Maarjamaa – Isa maa». Auhinnaks võitjale oli Eesti Kiriku aastatellimus.
«Moto ühendab kõiki kirikupäeva sündmusi ja kaunistab nende atribuutikat ning selle põhjal luuakse vaimuliku laulupäeva laul,» selgitab Piret Aidulo.
Repertuaarikomisjonid eesotsas laulupeo kunstilise juhi Raul Talmariga saavad hakata koostama laulude nimekirja. «Eks variandiks oleks laulda ka lihtsalt ilusaid vaimulikke laule neid ühise nimetaja ümber sättimata, aga siis ei saaks me rääkida kindlasti ühtsest kunstilisest tervikust,» rõhutab Aidulo.
Praegu valitaksegi laule, tegeldakse autorikaitse küsimustega ning laulikute trükkimisega. Piret Aidulo loodab, et EELK kogudused teevad endast oleneva, et oma lauluinimesi peole jõudmisel toetada: «Oluline on ressursi leidmine, nii majandusliku kui ajalise,» on Aidulo kindel. Laulude õppimine nõuab pingutust ning Eestimaa erinevatest nurkadest Tartusse peole jõudmine maksab raha. Hea soovi ja ettevõtliku suhtumise korral on idee kindlasti hästi teostatav, on Piret Aidulo lootusrikas.
EELK kirikupäev ja vaimulik laulupidu «Maarjamaa – Isa maa» toimub 2.–4. juulini 2015 Tartus.
Liina Raudvassar