Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kirikupäev ja laulupidu koguvad mõtteid

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Uudised / Number:  /

EELK Kirikupäeva ja Laulupeo sihtasutuse tegevsekretär Kaie Tanner.
 ArhiivTartus peeti 2015. aastal toimuva EELK kiriku- ja laulupäeva planeerimiskoosolekut.

Esialgu jäi veel peo konkreetne aeg lahtiseks, kaalumisel on nii juuni viimane kui juuli esimene nädalavahetus. See sõltub sellest, kuidas on majutuse ja toitlustuse osas võimalik koolidega läbi rääkida, milline tuleb noorteprogrammi osakaal ning kas kiriklik suurüritus seotakse kuidagi ka hansapäevadega, mis Tartus juuni lõpul tavapäraselt toimuvad.
Seekordsel kokkusaamisel pakuti programmi erinevaid ettevõtmisi, nüüd hakatakse kaaluma, mis kuhu sobib ja kuidas ühtset ideed kujundada nii, et see silma hakkaks, kuid laiali ei vajuks.
Ka pakuti välja, et kiriku­üritus võiks enam valguda avalikku linnaruumi ja teistesse paikadesse, mis annaks võimaluse kõnetada inimesi, kes pühakodadesse või lauluväljakule ei jõua.
Peale jumalateenistuste ja palvuste ning muidugi suure laulupeo on kavas ka sõpruskoguduste päev, mille rõhuasetus on seekord Soomel. Niisiis on hea aeg otsida üles oma koguduste sõbrad ja kutsuda neid osalema ning leida teemad, mis ühiselt huvi pakuksid.
Päris kindlasti on pidupäeva raames organistide kontsert, pakutud on ka ideid filmiprogrammidest, mis kajastaksid Eestimaa eri kirikuid või tooksid siia kristliku sõnumiga linateoste paremiku.
Korraldajad soovivad kaasata tartlasi kohaliku kodumajutuse pakkumisel, aga kindlasti palutakse ka linna koolide abi.
Laulupeo ja kirikupäeva täpsem programm saab lihvi septembrikuus Tallinnas. Peatselt kuulutatakse EELK Kirikupäeva ja Laulupeo sihtasutuse tegevsekretäri Kaie Tanneri sõnul välja laulupeo moto konkurss, mis loob ka kindlama tausta repertuaari valikuks.
Mari Paenurm