Kirikute päevad Narvas on ajalooks saanud. 28.–30. septembrini toimunud üritused – jumalateenistused, palvused, palverännak, piiblitunnid, kohtumised, noorteõhtud, konverents ja kontserdid – on läbi saanud, ent kogetud osadus ja ühtekuuluvustunne kannavad veel kaua.
Tänu misjonikeskusele ja Narva kogudustele, Päästearmee Narva korpusele, aga samuti kõigile Viru praostkonna kogudustele päevade korraldamise eest. Oli erakordne, et neil päevil kõlas eesti keele kõrval ka vene ja soome keel, üheskoos palvetasid luterlased, õigeusklikud, katoliiklased jt. Osalejaid oli ohtralt ja minuga samas bussis sõitis Narva spetsiaalselt kirikupäevadele naine, kes kinnitas end kuuluvat Päästearmee ridadesse. Ja tõesti, kohtasin teda ikka ja jälle, kuni tundus, et oleme vanad tuttavad.
Laupäeval toimunud konverentsil Narva kolledžis käsitleti teemat „Eesti usk“. Konverentsi avas Eesti Kirikute Nõukogu president, EELK emeriitpeapiiskop Andres Põder. Avatervituse ütles EKNi asepresident, katoliku kiriku piiskop Philippe Jourdan, kelle sõnavõtt meenutas paavsti Eesti-visiidi olulisust kogu maailmale.
Esimese ettekande pidas Tartu ülikooli usuteaduskonna õppejõud Kaido Soom, kes rahvaloenduse ja EKNi tellitud uurimuse „Elust, usust ja usuelust“ tulemusi analüüsides leidis, et Eestis ei saa arvestada tugeva usulise taustaga ja baasteadmistega, kuid sellest hoolimata inimesed usuvad siiski. Kuigi see usk pole institutsionaalne, on eestimaalane avatud kiriku traditsioonile ja hindab seda. Samuti oodatakse avatud kirikut ja suhtlust usu teemadel.
Tartu ülikooli usuteaduskonna doktorant piiskop Ago Lilleorg (Eesti Kristlik Nelipühi Kirik) tõi põhjaliku ülevaate kiriku kasvust läbi ajaloo ja tõdes, et kasv on olnud püsiv kuni tänase päevani välja. Ka tõdes Lilleorg, et terve kogudus kasvab ja kui kasvu pole, siis on oluline küsida, mis on valesti.
Konverentsi kolmas ja viimane ettekanne oli MPEÕK ülempreestrilt Andrei Vassiljevilt, kes rõhutas seda, et Eesti on ida ja lääne kokkupuute punktina väga olulisel kohal ja siinne oikumeenia on eeskujuks kõigile.
Pärast ettekannete kuulamist oli osalejatel võimalus rühmatööde käigus oma arvamust avaldada ja sõna sekka öelda. Konverentsil osales sadakond inimest ja kaaskorraldaja oli Tartu ülikooli usuteaduskond.