Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kirik tänas teenete eest

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

EELK aukiri anti 60. sünnipäeval Rapla koguduse nõukogu liikmele Harri Õunapuule Eesti Evangeelsele Luterlikule Kirikule osutatud teenete eest.

ImageRiigikogu kahe viimase koosseisu saadik Harri Õunapuu on sündinud Sangastes, saanud diplomi Räpina aiandustehnikumist ja põllumajanduse akadeemiast (agronoom). Endine rahandusminister (2002–2003) ja põllumajandusminister (1991–1992) on töötanud ka Rapla maavanemana (1989–1991).

Kirikliku tunnustuse kõrval on Harri Õunapuul kaks riiklikku ordenit: Riigivapi III klassi teenetemärk (2006) ja Riigivapi IV klassi teenetemärk (2002).

Harri Õunapuu ristiti ja leeritati Rapla kirikus 1999. aastal. Koguduse õpetaja Mihkel Kuke sõnul oli ta juba järgmistel koguduse nõukogu valimistel nõus kandideerima ja sai suure häältehulgaga nõukokku, hiljem valiti ta ka juhatusse.

«Kogudusega liitumine ei olnud toona 52aastase mehe jaoks formaalsus, vaid pikalt kaalutletud ja läbimõeldud otsus,» ütleb õpetaja Kukk. «Nõukogus ja juhatuses olles on Harri Õunapuu tublilt aidanud kogudust selles osas, mis temal on olnud võimalik.»

2003. aastal sai kogudus riigilt rahalist toetust ja remontis kapitaalselt jõe ääres paikneva ajaloolise Rapla pastoraadihoone, mis oli aastakümneteks muudetud tööstushooneks. Harri Õunapuu roll on selle juures olnud oluline, nagu ka teiste projektide juures, milleks on eelmisel aastal valminud kiriku sisetööde projekt ning selle aasta riigi eelarvest kogudusele remonttöödeks eraldatud 5 miljonit krooni.

«Abi ja head nõu on ta pidevalt andnud ka koguduse seni tühjalt seisnud maade paremaks kasutuselevõtuks,» tunneb Mihkel Kukk rõõmu tegusast koguduseliikmest.

Sirje Semm