Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kirbla kirikus on uus korjanduspakk

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kirbla kiriku uus korjanduspakk.  Ants Maripuu  Lääne praostkonna Kirbla kiriku külastajad saavad jätta oma rahaannetuse uude näokasse korjanduspakku, mille valmistas kogudusele kohalik sepp Raul Oberschneider.

Koguduse juhatuse esimees Anu-Lii Jürman, vastne EELK aukirja saaja, selgitab Eesti Kirikule, et kogudusel oli juba mõnda aega idee asendada senine väike karp toekama ja silmahakkavama vastu.
Mõneti on see seotud ka sellega, et esimest aastat osaleb Kirbla kogudus Eesti Kirikute Nõukogu projektis «Teeliste kirikud», hoides oma jumalakoja uksed teelolijatele valla pühapäeviti kell 12–16. Siis on hea pakkuda kirikut uudistama tulnutele võimalust teha annetus pühakoja heaks.
«See on ka põhimõtteline küsimus anda inimestele teada, et selleks, et kirik püsiks korras ja saaks ütelda külastajatele tere tulemast, vajab ta majanduslikku toetust ning iga kirikulise võimuses on siinkohal teha oma panus annetuskasti,» räägib Anu-Lii Jürman.
Mõni nädal tagasi Kirbla Püha Nikolause kirikusse paigutatud korjanduspakk näeb igati uhke välja, sobitudes ideaalselt umbes 1500. aastal ehitatud Eesti väiksemasse kivikirikusse.
Kinksi külas Läänemaal sepatööst elatuv Raul Ober­schneider võttis tellimuse meelsasti ette, sest «kes teab, kas elus teist sellist võimalust tuleb». Oma kätetöö eest meister tasu ei võtnud, tehes seeläbi kingituse kirikule, kogudusel tuli tasuda vaid materjali, s.o tammepuu ja raua eest.
«Valisime väärika, Läänemaa noore sepa, kes on hea käega ja hea inimene, lootsime, et kirikule korjanduspaku sepistamine on huvitavaks tööülesandeks ning heaks endeks,» räägib koguduse juhatuse esimees.
Liina Raudvassar