Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kingitus kogukonnale

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Mustamäe teelt majade vahele keerates kostus kahel päeval rõõmsat kõminat – tulevase kiriku aias peeti piirkonna päevi «Mustamäe elab». Linnaosavalitsuse korraldatud üritusega tõmmati tähelepanu Maarja-Magdaleena kogudusele ja rajatavale kirikule.

Tänapäeval pole uue koguduse loomine ega uue kiriku ehitamine kerge, võisin tõdeda samme Mustamäele kiriku ehituseks eraldatud platsile seades. Sealset kohta teatakse küll kui kirikuaeda, ent kiriku ehitamise mõtet pole päriselt omaks võetud. Ees ootab veel pikk tee, et selgitada pühakoja vajalikkust. Eks seda eesmärki teist korda peetud päevad kandsidki.

Nähtav misjonitöö
Neitsi Maarja sündimise püha eel said mustamäelased linnalt kingituse, mida saab mõõta nii vaimses plaanis kui ka reaalselt käega katsuda. Kauplejatelt sai osta mett, uhkeid kõrvitsaid, kudumeid ja muud, aga ka lunastada Maarja Magdaleena koguduse virkade naiste küpsetatud šokolaadikooki.
Et naised virgad on, võis näha mõnegi laua juures – ei seisnud naiste käed mitte jõude, vaid osavate sõrmede vahel välkus heegelnõel. Misjonit võib teha ka näputööga, selle elavaks näiteks oli vaipa heegeldav Mari-Ann Oviir, aga ka ühe laua ääres kaubelnud Tiiu. Tema oli laadale tulnud raamitud piltidega, millele tikitud kas ingel või sädelev rist. Proua kinnitas, et iga pistet on saatnud tulised palved.

Jalg hakkas tatsuma
Igale midagi, võiks kokku võtta Lehari Kausteli koostatud programmi, kus oli mõeldud igale vanusegrupile. Koju tuli kätte ja pealegi tasuta nii sõnameistreid ja kui muusikat. Kiidusõnad Crescendo juhile, kes teeb suurepärast koostööd Mustamäe luteri kogudusega, selle õpetaja Tiina Klementiga ja linnaosavalitsusega eesotsas Helle Kaldaga.
Hommikuseks äratuseks soleeris kitarril Robert Jürjendal, pärastlõunal pani memmed jalga keerutama samas elav karmoškat mängiv Vallo oma kitarristidest sõpradega, aga ka koolipoiste ansambel School Day ja Daniel Levi ansambel rokilugudega. Ja kui vahepeal üsna tühjaks jäänud plats ehk tekitas mõtteid huvipuudusest, siis venekeelsele kultuurinautlejale hästi tuttav trio Romanss kogus õhtu hakul taas rahva kokku, et esinemisjärg üle anda Jassi Zahharovile ja Margus Kappelile.

Aus ja hea
Muusikalisele kostile vahepalaks sai nautida mõtisklusi vaimsetel teemadel. Lastele lõbustuseks etendas nukuteater Talleke Joona lugu, täiskasvanuid võlus aga alati humoorikas isa Vello Salo. Ta kinnitas, et Pirita kloostri õed palvetasid, nii et silm sinine, hea ilma eest. Nende palveid võeti ka kuulda ja kohalolijad said nautida sügisese päikese soojust.
Lisaks selgitustele, et elu peab olema aus ja hea, kuulutas preester, et nõukogude aja põhjustatud kõige suuremaks kaotuseks on pühapäeva puudumine. Tänapäeval ei ole kahjuks enam püha päeva ja kaubamaja on paradiis. 600 aastat samal aadressil asuva Pirita kloostri poolt andis ta kogudusele kiriku ehituseks üle annetuse.
Kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa tutvustas koguduse nimipühakut Maarja Magdaleenat ja viitas teda inspireerinud kunstnikele ja muusikutele. Rahvapärimusele tuginedes ütles ta, et kui «madlipäeval vihma sajab, on need Maarja Magdaleena pisarad».
Pika päeva kulminatsioon oli koondatud aga õhtusse, kui lõpuks peapiiskop Andres Põderi ja linnapea Edgar Savisaare osavõtul eemaldati kate kivilt, mis terve päeva oli kohalolijate pilke paelunud. Suur maakivi kirjaga «Kitsas on värav, mis viib ellu» on linna kingitus kogudusele. Kivi Matteuse evangeeliumist pärit sõnumiga pühitses peapiiskop ja see jääb märkima kaunist päeva.
Hardas meeleolus, mida aitasid luua heade soovidega õhku lennutatud 300 laternat, mindi koduteele, et hommikul taas koguneda ja osa saada koos kahe vabakogudusega peetud oikumeenilisest jumalateenistusest.
Rita Puidet

Mustamäe Maarja Magdaleena kogudus
Koguduseliikmeid 60 (koguduse tegevustest võtab osa kolm korda rohkem inimesi), liikmesannetajaid 28.
Mustamäe koguduse rajamine algas aastal 2008, kogudus asutati 23. novembril 2010. Alates 2011. a koguduse õpetaja Tiina Klement.

Pildigalerii: