Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kevad on rändamise aeg

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Märtsi lõpus saabusid Sõrve säärele esimesed rändlinnud. Samal ajal suundus vastloodud Anseküla koguduse ansambel oma koostööpartneri, Saaremaa Noorte Naiste ja Noorte Meeste Kristliku Ühingu (NNKÜ-NMKÜ) kaasabil Soome.

Sel aastal 130. aastapäeva tähistava NNKÜ-NMKÜ delegatsiooni koosseisus õnnestus Anseküla koguduse esindusel külastada Salme valla sõprusvalda Luviat. Sealses ilusas kivikirikus esineti kontserdiga ja mälestati president Lennart Merit, kes Soomes on üllatavalt  tuntud.

Külas Soomes

Nii kogudusele kui ka NNKÜ-NMKÜ-le oli õpetlik näha, kuidas Luvias tegutsevad noortekeskus ja meie mõistes kultuurimaja kogudusele kuuluvates hoonetes. Oli tore jälgida, kuidas tavaliselt raskemuusikat esitav noortebänd on laupäeva õhtul kirikus ja esitab silmade särades ülistuslaule taevasele isale.

Luvia noortebändi saab Sõrves kuulda juba eeloleval suvel. Kohtumisest koguduseliikmetega jäi kõlama mõte, et Eesti vajaks uut misjonit. Ilmselt on sõnum, mida me muule maailmale saadame, liialt ühekülgne, jättes meist mulje kui poolpaganatest, kes vaid viina ja õlut joovad ning põhjanaabreid lõbusate tüdrukutega varustavad.

Nõrga keeleoskuse tõttu jäi arusaamatuks, kas kohalik omavalitsus antud ettevõtmisi ka rahaliselt toetab. Kindlalt kõlas sõnum, et kogukond maksab kirikule, usaldades laste vaba aja sisustamise kristliku koguduse kätesse.

Külalised Võnnust

Aprilli alguses võõrustas Anseküla kogudus sõpru Võnnu kogudusest. Kuigi vastastikku on külas käidud juba mitu aastat, oli seekordne kohtumine eriline: Sõrve tippu oli toodud linde vaatlema need inimesed, kes igapäevategemistes vajavad liikumispuude tõttu kaaskodanike abi.

Tõdeti, et terviselinna tiitlit kandvas Kuressaares ja Saaremaal üldiselt mõeldakse väga vähe nendele, kes kasutavad liikumiseks ratastooli. Säärel toimunud arutelul käidi välja idee asutada mittetulundusühing, et toetada liikumispuudega noori. MTÜ rahastamiseks moodustatakse kristlik ansambel abivajavatest noortest endist, sest laul tuleb suust ja südamest.

Anseküla kogudus läks Jeesuse kannatusajale vastu sel aastal hoopis teiste tunnetega. Meie kõrval on küllalt neid, kes igapäevaselt oma Kolgata teed käivad. Võtkem siis korrakski nende rist enda õlule. Me ei tea keegi, mis meid juba homme võib ees oodata.
Tõnu Veldre