Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kaunis näitus Tarvastu kirikus

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Tarvastu kirikus on avatud Anne Niemi ikooninäitus.
Erakogu

Tarvastu Peetri kirikus on avatud Anne Niemi ikoonimaalide näitus.

Ikoon on puidule munaõlitemperaga maalitud pühapilt, millel on kujutatud Jee­sust Kristust, Maarjat, mõnd pühakut, inglit või piibli­stseeni. Ikoonimaalimise traditsioon ulatub tagasi esimese sajandini pärast Kristust. Ehkki ikoone peetakse õigeusu kirikuisse kuuluvaiks, tegelevad ikoonide maalimisega tänapäeval kõigi kristlike kirikute liikmed.
Anne ise ütleb oma tegevuse kohta: „Ikoonimaal on andnud mulle viisi, mille abil oma hingelist dimensiooni pildikeeles väljendada. Ikoonimaalijana ei teosta ma mitte iseennast, vaid jätkan igivana traditsiooni. See on vabastav ja turvaline tunne.Ikoonid on palveelu oluline osa. Loodan, et minu maalitud ikoonid häälestavad vaataja palvele ja aitavad kogeda armulise Jumala lähedalolu.“
Anne Niemi on sündinud 1961. a Salos, kus elab ja töötab klassiõpetajana. Ikoonide maalimisega on ta tegelnud viis aastat. Õppinud ikoonide maalimist kursustel ja osaleb Salo ikoonimaaliringis. Tarvastuga seob teda kodukoguduse Halikko ja Tarvastu koguduse vaheline sõprus.
Näitus on Tarvastu Peetri kirikus vaadata augusti lõpuni. Kirik on suve jooksul teelistele avatud reedest pühapäevani kell 12–17.
Elve Bender,
koguduse õpetaja