Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kaunihäälsed laulud kõlasid 260aastases kirikus

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Uudis / Number:  /

Juubelikontsert tõi tänaste Elise lauljate kõrvale esinema ka koori vilistlasi. Foto: Ants LiigusPärnu Eliisabeti enam kui kahe ja poole sajandi vanuses kirikus andis möödunud laupäeval kontserdi 20. aastapäeva tähistav koguduse tütarlastekoor Elise.
Dirigent Kai-Tõe Ellermaa asutatud tütarlastekoor Elise on kaugelt tuntum kui vaid ühe koguduse koor, tema esinemisi oodatakse kogu Eestis ja kaugemalgi.
Nüüd kutsuti kõiki sõpru ja muusikahuvilisi suurele kontserdile, kus kõlasid koori lemmiklaulud läbi aastate ja ka laulud vastvalminud plaadilt «Mu süda usub õnne». Kontsert oli ühtlasi kingitus koori asutajale tema 50. sünnipäevaks.
Kooris laulab praegu kaheksateist 10–18aastast tütarlast, kes harjutavad kaks korda nädalas dirigendi, kontsertmeistri Toivo Traksi ja hääleseadja Kaisa Lillepuu käe all. Kogu koori tegevuse ajal on lauljaid olnud ühtekokku 200, neist umbes veerand kogunes laulma meeleolukale sünnipäevakontserdile. Lauljaid saatis Pärnu muusikakooli õpetajate keelpilliansambel.
Lisaks kontserdil tutvustatud plaadile on salvestatud oma arhiivi jaoks kõik suuremad kontsertprojektid, välja antud veel kaks plaati ja kaks kassetti.
Koori auhinnapagasisse kuulub esimene preemia Hollandist Veldhoveni rahvusvaheliselt noortekooride festivalilt 2001. aastal ja hõbemedal 2008. aasta koorifestivalilt Slovakkiast; lisaks meile lähematele riikidele on lauldud Taanis ja Saksamaal, Itaalias ja Prantsusmaal.   
Praegu harjutatakse vaimulikul laulupeol Tartus ettekandele tulevaid laule ja esinemiseks kodukirikus, kus Pärnus toimuvate rahvusvaheliste hansapäevade ajal avatakse 25. juunil uus, eksklusiivne Hardo Kriisa valmistatud orel.
Seda aastat võibki Eliisabeti kirikus eriliseks pidada, sest 29. märtsil möödub 260 aastat kiriku pühitsemisest 1750. aastal.
Uut plaati «Mu süda usub õnne» saab osta Pärnu Eliisabeti kirikust või koori esinemistelt.
Rita Puidet