Karksi Peetri kirik tähistab sünnipäevi

/ autor: Helika Gustavson-Rätsep / rubriik: Elu ja Inimesed / ilmunud:  /

2008. aastal on Karksi kirikuga seotud mitu ümmargust tähtpäeva: 30. mail möödub 160 aastat oreli pühitsemisest, juulis või augustis möödub 200 aastat oreliehitaja Ernst Carl Kessleri sünnist ja 8. augustil 145 aastat surmast, 3. septembril saab kirikuhoone 230aastaseks.

Organist Hans Christian Hein
Kogudus tähistab tähtpäevi väikese kontsertide ja ettekannete sarjaga. Organistid ja solistid on nii Eestist (Marelle Siitas, Helika Gustavson-Rätsep ja Aaro Tetsmann) kui ka välismaalt (Reinhart Gröschel Saksamaalt ja Hans Christian Hein Taanist). Kontserdid salvestatakse ja pannakse kokku CD, mille esitlus toimub 3. septembril pidulikul tänujumalateenistusel.
Sarja avaüritus on reedel, 30. mail. Kell 13–15.30 toimuvad eelregistreerimisega oreliekskursioonid. Huvilistel palume ühendust võtta allakirjutanuga tel 5561 9989.
Kell 17.30 astub kuulajate ette Hans Christian Hein, kes on lõpetanud Århusi konservatooriumi ning Århusi ülikooli oreli ja koorijuhtimise erialal. Ta on töötanud Taani kirikus organistina üle 30 aasta. Dirigendina on ta juhatanud suurvormide ettekadeid, sh Bachi, Händeli ja Vivaldi teoseid. On andnud palju orelikontserte ning osalenud ka raadio- ja teleülesvõtetel. Organisti repertuaaris on barokiajastu põhjasaksa heliloojate teosed, Bachi, C. Francki ja Ch. M. Widori looming. Peamiselt esitab ta aga taani heliloojate oreliloomingut.
Hein on töötanud üle 20 aasta Taani kirikumuusikakoolis õppejõuna ning läbi viinud oreli- ja koorijuhtimisalaseid kursusi.
2002. aastal andis ta kontserdi Tallinna Püha Vaimu kirikus.
Hans Christian Heini kontserdid toimuvad veel 31. mail kl 18 Viljandi Pauluse kirikus ja 1. juunil kl 17 Kõpu kirikus.
Helika Gustavson-Rätsep,
kultuurisuve projektijuht