Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kaplan meenutab – kaitsevägi on mulle südamelähedane

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Lauri Kurvits on jäänud reservväelaseks, kuid kaitseliidu Tallinna maleva kaplani ametikohal teenib ta tänapäevani.Arhiiv.

Kaitseliidu Tallinna maleva kaplan Lauri Kurvits ütleb, et sai kutse osaleda esimesel kaplanite kursusel KOK-1 (1996) peakap­lan kolonel Michael Viiselt. 

„Seal ma jäin aga „istuma“, sest põhitöö kõrvalt, tollel ajal oli Kaarli koguduse vaimulikutöö, ei saanud ma kogu kursusel osaleda. Tegin siis puudujääva osa aasta hiljem ja lõpetasin kursuse.“

Samal aastal käis Kurvits koos kolonel Viisega USA kaplanite aastakonverentsil. „See süvendas minus arusaama, et Eesti kaitsevägi ja tema tegemised on mulle südamelähedased. Olin ju sunniviisiliselt, vastu kehtivaid rahvusvahelisi konventsioone, teeninud kaks aastat okupatsiooniarmees, minu perekond oli represseeritud ja ma tahtsin anda oma panuse selleks, et tiblad tagasi ei tuleks,“ meenutab ta.

Siiski, tegevteenistusse ta ei läinud, kuigi teenis palgalisena nii vahipataljonis kui õhuväebaasis, asendades missioonil viibivat kaplanit. „Tollel ajal ei olnud kaplaniteenistus veel suur ja rotatsioonid ei toiminud. See periood, kokku 1,5 aastat, oligi minu kaplaniteenistuse seni kõige sisukam ja intensiivsem aeg. Mind on korduvalt kutsutud küll tegevteenistusse ja missioonile, kuid olen siiski jäänud reservväelaseks.

Jäin reservkaplaniks, palju aastaid vahipataljoni reservis, kuhu mind määrati, kuna osalesin pataljoni kaplanina esimestel suurtel reservõppustel „Kindel linn“ 1999–2000. Pataljoniülemaks oli hilisem kaitseväe juhataja, tolleaegne vahipataljoni ülem kapten Riho Terras. Hiljem, kui reservpataljon likvideeriti, asusin Kaitseliidu Tallinna maleva kaplani ametikohale. Selles ametis olen tänapäevani.“

Lauri Kurvitsa praegune seos kaplanitööga militaarmaailmas on kristlike ohvitseride liikumise raames sihtasutuses Carolin Illenzeeri Fond. Samuti on ka Kaitseliidu Tallinna maleva kaplan.

„Vaimulikuna olen praegu Tallinna praostkonna vikaar. Töötan Kalevi Jahtklubi ülemana ja juhin meie pereettevõtet koos abikaasa Liinaga. Ka pereettevõte on seotud mereliste tegevustega, olen purjetaja juba 20 aastat. Militaarselt ja mereliselt olen tegev ka Kaitseliidu Tallinna maleva meredivisjonis.“

Tiiu Pikkur