Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kambja kogudus sai endale kirikuvanemad

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Jumala õnnistust tööle paluti Kambja kirikus 10. pühapäeval pärast nelipüha, kui ametisse õnnistati kaks kirikuvanemat, esimesed siinses koguduses pärast viimast sõda.

Päevasalm «Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem» (Lk 12:48) kehtib täiel määral kirikuvanema ametisse pandud Kalev Laanesaare ja Ants Anijago kohta.
Esimene nimi on kirikulehe lugejatele hästi teada, sest Kalev Laanesaar on Kambja koguduse juhatusse kuulunud 1994. aastast ja juhatuse esimees olnud aastast 1997. Ennekõike aga seepärast, et pälvis esimesena aasta juhatuseesimehe aunimetuse (2007. a).
Ta on muusikuna Kambja laulu- ja mänguseltsis juhendaja ja nii kõlab sealses pühakojas tähtsamatel pühadel puhkpillimuusika. Õnnistuse teiseks ametiks andnud koguduse õpetaja Andrus Mõttus ütleb, et Kalev on hingega pillimees ja teeb oma elus kõike südamega.
Veel ütleb õpetaja, et hoiab alati silmad ja kõrvad lahti, keda võiks endale appi kutsuda. Teiseks kirikuvanemaks sai Kambja valda kolinud Mustvee koguduse liige Ants Anijago, usin spordimees ja igapühapäevane kirikuline. Kiidusõnu jagub õpetajal ka teistele: «Mul on kõik hästi vahvad koguduseliikmed. Mul on nii hea meel nende üle. Näha on, et aktiivsus kasvab.»
Ta loodab, et töötegijate hulgast saab kogudus endale ka jutlustaja ja pühapäevakooliõpetaja. «Inimesed tahavad, et neil oleks koguduses mingigi rakendus, et end vajalikuna tunda. Siis on ka lisapõhjus pühapäeval kirikusse tulla,» ütleb õpetaja. 1. septembril algab koguduses leerikool.
Rita Puidet