Kahe suguvõsa ühist laulu Nõmme mändide all

/ autor: Anne-Mai Salumäe / rubriik: Uudised / ilmunud:  /

Kui juba on laulupeoaasta, siis olgu täiega!

Minu 70. sünnipäeva eel küsis mind intervjueerinud Pereraadio saatejuht lõpetuseks, mida põnevat ma veel teha tahaksin. Mul oli kohe vastus olemas: ühendada kaks musikaalset suguvõsa – Eduard ja Johanna Salumäe lapsed-lapselapsed ning Hugo ja Hermine Lillepea lapsed-lapselapsed ühiseks kooriks perekondlikul vaimulikul laulupäeval.
Nüüd on selle soovi täitumiseks aeg küpseks saanud. Läbirääkimistel asjaosalistega selgus, et välja pakutud mõte rõõmustas kõiki.
On ju Salumäed mitmel tähtpäeval mitmes koosseisus ühiseid laulmisi korraldanud ja ka Lillepead olen ma suviti koos laulma pannud.
Seekordne ühislaulmine saaks teoks Nõmme Rahu kirikus laupäeval, 19. juulil kell 16. Suguvõsade liikmed on valmistanud ette laulmisi kooridega ja ansamblitega ning lastel ja pillimängijailgi on oma osa. Kava tuleb mitmekesine ja koorijuhte on mõlemast suguvõsast.
1998. a sügisel oli Salumäe perekoori kontsert Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus üldise pealkirja all «Mu tänu tõusku Sulle!». Nii võiks nüüdse kontsertjumalateenistuse pealkirjastada selliselt: «Mu tänu tõusku Sulle! 2».
Igatahes kogunevad kahe perekonna vanad ja noored Nõmme kirikuaeda ühiselt lauldes rõõmustama ja Loojale tänu avaldama laulu- ja muusikaande ning meile ja meie rahvale osaks saanud armu ja hoidmise eest. Kutsume teisigi meiega kaasa rõõmustama!
Anne-Mai Salumäe,
neiuna Lillepea,
pensionil olev organist-koorijuht