Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kahe riigi kodanik

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Kristlane on kahe riigi kodanik. Jumalalapsena on ta taevariigi kodanik ning inimesena samaaegselt ja samaväärselt selle maailma kodanik. Lutheri jaoks oli oluline, et oldaks ühtaegu kahe jalaga taevas ja maa peal. Nii suudame elada usuelu, andes samas tunnistust oma usust teistele.
Kahe jalaga maa peal olles näeme selle maailma ebaõiglust ja nõrkust. Kõigil on oma vead ja puudused. Küsimus on selles, kas oleme valmis elu muutma ja nende vastu võitlema. Oktoobrikuu viimasel päeval tähistame usupuhastuspüha. Luther nägi kiriku puudusi ega saanud kristlasena jääda kõrvaltvaatajaks, vaid oli valmis võitlema õigete põhimõtete eest. Tänu tema tegevusele muutus kirik väga palju. Just nii peab taevariigi kodanik siin maailmas käituma, olles valmis andma oma panuse.
Selle maailma kodanikuna puudutavad meid haigused ja surm. Jumalariigi kodanikuna võime teada, et Kristus on võitnud surma ja usu läbi saame kord igavesse ellu, kus ei ole ei haigusi, leina ega surma. Nii annab hingedepäev meile põhjuse mõelda tänulikult neile lahkunuile, kes on meile kallid, ja loota, et kord saame jumalariigis taas kohtuda.
Kahe riigi kodanik olla pole alati kõige lihtsam, kuid see on kõige õigem. Usk annab meile lootuse ja näitab teed selles maailmas.
Kaido Soom