Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kahe aasta pärast Tartus

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

2005. aasta Tartu kirikupäeva ja vaimuliku laulupäeva komisjon kogunes 3. juunil esimesele koosolekule.
Assessor Tiit Salumäe jagas komisjoni liikmetele 2000. aasta Pärnu kirikupäeva toimkonna koordinaatorina eelmiste päevade kogemusi ja pidas üsna tähtsaks arutada läbi eelarve, kuidas ja kust hankida raha päevade korraldamiseks.
Päevade aja täpsustamiseks pakuti välja, et kirikupäev võiks toimuda samal ajal hansapäevadega, st 30. juunist 3. juulini 2005, kuna Tartu Jaani kirikust saab hansapäevade ajal keskne koht.
Kui Pärnu päevade teema oli «Jumal on armastus», siis arutati komisjonis, milline võiks olla Tartu päevade sõnum.
Siinkohal pöördume kõigi lugejate poole üleskutsega avaldada oma arvamust Tartu kirikupäevade teema osas. Arvamusi oodatakse enne 17. juunit Kirikumuusika Liidu aadressil kml@eekl.ee või tel 0 627 7375. Samas võetakse vastu ettepanekuid, millal päevi pidada, mida oodatakse programmilt, aga samuti repertuaari osas. Kava kokkupanekuga on kõige kiirem, et saaks noodid trükkida ja laule õppima hakata.
Komisjon loodab, et ka kiriku allasutused ja organisatsioonid aktiivselt kaasa löövad ning Tartu kirikupäevast kujuneks üle-eestiline kiriklik suurüritus, kuhu iga kogudus vähemalt 30 inimesega kohale tuleb.
EK