Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kabelile pandi nurgakivi

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Usupuhastuspühal pandi nurgakivi esimesele Eesti kaitseväe kabelile Tapa väljaõppekeskuses. Kevadeks valmiv pühamu on mõeldud kõigile kaitseväelastele ja ajateenijatele olenemata nende usutunnistusest.

Nurgakivi pühitsesid kaitseväe peakaplan kolonel Tõnis Nõmmik ja Tapa väljaõppekeskuse  vanemkaplan leitnant Raivo Nikiforov. Keskuse ülema kolonel Urmas Roosimaa sõnul hakkab täituma tema aasta tagasi tekkinud unistus kaitseväelinnaku kabelist.

Pühakoja idee pärineb vanemkaplan Nikiforovilt, kes sageli kuuleb kaitseväelaste soovi leida kohta, kus oma mõtetega olla.  Kaitseväe juhataja viitseadmiral Tarmo Kõuts saatis nurgakivipanekule läkituse, milles rõhutas, et ehitatav kabel on tulevikus koht, kuhu võib sisse astuda iga kaitseväelane olenemata usutunnistusest. See peaks olema paik, kus kaitseväelased saavad unustada teenistuse raskuse ning ammutada jõudu ja kindlust järgmisteks pingutusteks.

Kabeli projekteeris annetusena arhitekt Harri Kivilo. Ehitus ise valmib samuti annetajate toetusel ja abil ning läheb maksma ca 1,5 miljonit krooni, millest on kolmveerand juba olemas. Raha on saadud annetustena nii eraisikutelt kui ka asutustelt. Suur osa annetusi pärineb Kanada eestlastelt. 

Peakaplan Tõnis Nõmmiku sõnul on Tapa kabeli ehitus heaks eeskujuks teistelegi väeosadele. Järgmiseks hakatakse kabelit ehitama Võru Kuperjanovi üksik-jalaväepataljoni, Pärnu üksik-jalaväepataljonis kavatsetakse selleks renoveerida üks olemasolev hoone.

Tapa väljaõppekeskus on Eesti suurim lahingutoetusüksuste väljaõppekeskus, kus hakkab  väljaõpet saama korraga 800 ajateenijat, kellele lisanduvad veel koolitatavad kaadrikaitseväelased, sagedased külalised on välisriikide kaitseväelased. Kabel on avatud kõigile.

Annetusi Tapa kaitseväelinnaku kabeli ehituseks saab teha suurtükiväegrupi ohvitseride kogu arveldusarvele Eesti Ühispangas 10220024665013, märgusõna «Kabeli ehitus».

Tiiu Pikkur