Kaarli koguduse lastekoor külas Forssa kogudusel

/ autor: Kristin Semm / rubriik: Elu ja Inimesed / ilmunud:  /

Kaarli koguduse 11 laululast, dirigent Maarian Lend ja mõned täiskasvanud saatjad viibisid 27.–29. septembril Soomes külas Forssa kogudusel.

Kaarli ja Forssa kogudustel on pikaajalised sõprussidemed, seekord olid kutsujateks ja võõrustajateks laste- ja noorsootöötegijad Hannu ja Tarja-Leena Ylitalo ning Hannele Lähteenkorva.
Meie peatuspaigaks oli koguduse laagrikeskus Klemelä. Laupäeva hommikul tehti esimene proov, kus lapsed said hääle lahti laulda. Päev jätkus mõnusa ujumisega linna veekeskuses, mis kujunes laste hinnangul reisi tipphetkeks.
Õhtul saabusid laagrikeskusesse Forssa linna laste- ja noortekoori Kuhankeittäjien lauljad koos vanematega ning toimus meeleolukas ühiskontsert ja -mängimine. Alustuseks pani koori dirigent, Eestis sündinud Natalja Maltizova lapsed laulma aastaringi sünnipäevalaulu, kus kõik said näidata, mis kuus neil sünnipäev on.
Kiiresti õpiti ära ka eesti- ja soomekeelne õnnitluslaul ühele kohalviibinud sünnipäevalapsele. Ühine kontsert, mängud ning koogisöömine olid meeleolukad ja panid päevale ilusa punkti.
Pühapäeval osalesime Forssa kirikus mihklipäeva peremissal. Jutlustas noortepastor Sanna Kuisma, Kaarli koori laululapsed laulsid alguslaulu «Taevaisal on nii palju lapsi» koos Forssa beebikooli «taustalauljatega». Solistid ja koor laulsid veel armulaua ajal ja lõpulooks kõlas «Annetuste kogumise laul».
Vastuvõtt Forssas oli soe ja tagasiside esinemisele positiivne. Lapsed jäid reisiga väga rahule. Oleme tänulikud Forssa kogudusele lahke vastuvõtu eest ja Maarianile toreda reisi korraldamise eest.
Kristin Semm