Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ka hingamispäeva on vaja korraldada

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /


Noored on lõbusad ja tegusad, kinnitas toimunud konverents, mida kuulati tähelepanelikult. Rita Puidet

Teist korda said noored 3.–4. märtsini Tartus Pastoraadis kokku just neile mõeldud konverentsil „Rööprähklemine“.

Kes meist poleks rööprähelnud? Mingil ajal ja mingitel tingimustel on seda teinud ilmselt enamik inimesi. Seda kinnitasid ka konverentsil musitseerinud Tartu Risttee koguduse bändi liikmed, kes olid kohal teist aastat. Kindlasti peab mitmel alal toimetades tegutsema targalt ja mõistlik on seda teha koos Jumalaga ehk pidada ka hingamispäeva. 

Konverentsi esimesel päeval, mil peeti arutlusringi, jagati oma kogemusi elukorraldusest ja hingamispäeva pidamisest ning leiti öeldule kinnitust pühakirjast. „Hingamispäevaga pannakse proovile meie usk,“ sõnas arutluses osalenud Tartu Pauluse koguduse õpetaja Kristjan Luhamets.

Kuus päeva tee tööd

Loomisloos kirjeldatakse meile, mida Jumal kuue päevaga tegi. Seitsmendaks päevaks oli ta töö lõpetanud. „Ja Jumal õnnistas seitsmendat päeva ja pühitses seda, sest ta oli siis hinganud kõigist oma tegudest, mis Jumal luues oli teinud,“ kirjutab Mooses Vanas Testamendis (1Ms 2:3).

Seda tuletas saalitäiele noortele meelde õpetaja Kristjan Luhamets ja soovitas pühapäevaks mitte tööd planeerida, sest harjumusel on suur jõud. Kui tahta, jõuab seitsme päeva töö ära teha. „Otsuse teeb see, kes peeglist vastu vaatab,“ kinnitas Räpina metodisti koguduse pastor Ele Paju, kes soovitas mitte segamini ajada kiireloomulisi ja olulisi tegevusi. Ja planeerida oma toiminguid, sest seda mitte tehes põleme kergemini läbi. Just praegune paastuaeg on hea, et teha oma ellu rohkem ruumi Jeesusele. 

Ele kinnitas, et tema seisukohad tulenevad isiklikust läbielamisest ja et Jumal ei otsi endale töötajat, vaid osadust. 

Osadus jumalaga

Osadust Jumalaga rõhutas arutlusringis peapiiskop Urmas Viilma, kinnitades, et palvetada saab igal ajal. Kas või konverentsi ajal, sest „Jumal on kogu aeg minu juures“. Lõbusalt mõjus Muhu saarelt tulnud kirikupea tunnistus, et Püha Vaim on kohal ka saunalaval, kus on hea aeg mõelda järgmisele kirjatööle. 

Usklikkus iseenesest ei anna garantiid läbipõlemise vastu. Peapiiskop tunnistas, et piiri seadmata võiks ta end surnuks töötada, aga ta saab ka kirikust jõu olla Jumala tööriist. Ta meenutas, et käis kuueteistkümneselt leeris ja sai toona aru, et tal tuleb end Jumalale anda. See kinnitus on innustus ja julgustus tänastele noortele.

Andke sõrm ja laske ka käsi võtta, kutsus noori kirikusse pöörduma muusik Joshua Viinalass Tallinna Fookuse kogudusest. Sest kogudus on nii lahe ja turvaline koht. „Kõik, milles ma hea olen, olen tänu kogudusele,“ sõnas ta. Ja tuletas meelde, et keegi ei tohi rööprähklemise käigus haiget saada. „Oleks päris valus, kui Jeesus oleks öelnud, et tal pole aega. Tõeline puhkus on siis, kui saan kedagi teenida,“ kinnitas muusik.

Muusik, kirjastaja ja pedagoog Piret Laikre sõnas, et tema oskab imeliselt puhata ja rahulolu tunda, ka konverentsil osalemine on tema jaoks puhkus. Igapäevaselt ärkab ta vara, loeb Piiblit ja palvetab. Kui ta kodus konverentsiks valmistus, hakanud pere naerma, et ta läheb kõnelema puhkusest. Nimelt kasutab kuue lapse ema Piret kodus ka veerandtunnist pausi selleks, et muusikaga tegeleda. Esineja naeris, et talle (loe: perele) veel makstakse, kui ta koos perega kontserti annab. Ta tõdes, et puhkab erinevat tööd tehes. 

Jagan soovitust kuulata vabariigi aastapäevaks valminud Piret Laikre laulu „Mu majakas, latern ja tuli“. Seda nagu teisigi kuuleb Youtube’i kanalil.

Rita Puidet