Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Juuru kogudus avas oma uksed

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Juuru kirik.
internet

Juuru Mihkli kogudus tähistab oma 777. aastapäeva. Üritusi jätkub terveks nädalaks.

Koguduse juhatuse liige Kalev Kask ütles, et aastapäeva tähistamise eestvõtjateks olid juhatus ja õpetaja Kalle Kõiv. Mitmekesise programmiga ettevõtmise eesmärgiks on koguduse ning kogukonna ühtekuuluvuse ja koostöö edendamine.
Kontserte oli kavas kolm: laupäeval esines Kesk-Pori meeskoor Cantores Vesperi, pühapäeval Rapla noortekoor Mitte-Riinimanda ning eile õhtul astusid üles vennad Johansonid ja Krista Citra Joonas. Viimane kontsert kandis pealkirja «Bärja-Jüri kumas» ja oli pühendatud koguduse kunagise õpetaja Jüri Bärgi (1940–1999) mälestusele.
«Vennad Johansonid kuulusid tema sõpruskonda, sestap palusimegi just neid Jüri mälestuskontserdile laulma,» selgitas Kask. Meenutusi Bärgist oli kutsutud jagama ka praegune Kose õpetaja Tauno Kibur, kes samuti on teeninud Juuru kogudust (aastatel 2005–2013).
Teisipäeval oli kavas ka koguduse lahtiste uste päev. See sarnanes Kase sõnul teeliste kiriku projektiga, ent lisaks pühakojale sai uudistada ka koguduse kõiki ülejäänud hooneid, «et veidigi sageli pimedast hirmust või teadmatusest tingitud n-ö kõrget kiriku lävepakku madaldada».
Õigupoolest on lahtiste uste päev Juuru kirikus tema sõnul igal pühapäeval. Ka siis, kui vahepeal aasta jooksul kogudusel oma vaimulikku polnud ning hooldajaõpetaja või diakon vaid paar korda kuus tulla sai, ei jäänud iganädalane jumalateenistus kunagi ära – Tauno Kiburi innustusel võtsid sõna- ja palveteenistuse pidamise enda peale ilmikud.
Veel üheks omapäraseks ettevõtmiseks on evangeeliumide ettelugemine neljal erineval õhtul. Matteuse evangeelium on juba loetud, kuid veel on võimalik osa saada täna Markuse, homme Luuka ja ülehomme Johannese evangeeliumi ühislugemisest. «Selle mõtte peale tuli üks tagasihoidlik koguduseliige, kes mõtles seda teha juba paar aastat tagasi teeliste kiriku valvepäevade raames. Soov oli korraga Jeesuse eluteest tervikpilti saada erinevaid evangeeliume kõrvutades ja ühises osaduses Sõna lugedes,» selgitab Kask.
Ühtlasi tähistatakse sellega uue altaripiibli soetamist, mis sai võimalikuks tänu koguduseliikmete annetustele. Vana altaripiibel oli kirikust varastatud 1980. aastal ja seni täitis selle aset asenduspiibel.
Tegusate vaimulike pärand, avatud ja aktiivsed koguduseliikmed ning rõhuasetus Jumala sõnale – need märksõnad näivad iseloomustavat nii aastapäevaüritusi kui Juuru kogudust üldiselt. Ja mis sellest, et rahvast küllaltki vähe kohale tuli nagu maakoguduse puhul ikka – rõõmu tundis kogudus Kalev Kase sõnul igast osalejast.
Rain Soosaar