Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jumala sõnumitoojad

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Alates 5. sajandist on septembrikuu 29. päev pühendatud peaingel Miikaelile. Võitlus, mida tema pidas pimeduse jõudude vastu, liitub ülestõusmispühadega. Kristus on saavutanud otsustava võidu kurjade jõudude üle, kuid võitlus jätkub veel maa peal.
Piiblis kõneleb Johannese ilmutus sellest, kuidas Miikael ja tema inglid hakkasid sõdima lohega, aga lohe ei saanud võimust ning heideti välja maa peale. Seega on peaingel Miikaelil oluline roll selle maailma lõpus toimuvas headuse ja kurjuse vahelises võitluses. Pühakirjast võime näha, kuidas headus võidab kurjuse ja see annab meile kinnitust praeguse aja raskustes.
Hiljem on mihklipäevast saanud kõikide inglite püha, mil süvenetakse nende tähendusse ja ülesannetesse. Jumala sõnumitoojatena inglid kaitsevad ja juhatavad inimest ning kutsuvad teda elama Jumala tahte järgi.
Miikael toob kirikuaastasse meenutuse sellest, et Jumal on loonud ka nähtamatu maailma. Inglid on Jumala teenijad ja sõnumitoojad. Nii kannab Jumal inimeste eest hoolt ka inglite vahendusel, kes meid kaitsevad ja annavad meile edasi sõnumeid Jumalalt. Piiblis on mitmes kohas näha, kuidas Jumal saadab keerulistes olukordades ingli viima sõnumit või kaitsma.
Mihklipäeva evangeelium asetab lapse usuliseks eeskujuks ja nii mõeldakse sel päeval palju ka lastele.
Kaido Soom