Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jumala sõna külv

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Igal sõnal on kaal. Sõnad võivad teha inimese õnnelikuks, aga nad võivad tuua ka kannatust ja valu. Õige sõna õigel ajal ja kohas muudab maailma paremaks. Kuulujutud ja teistest paha rääkimine toob esile elu pahupoole ja põhjustab kannatust. Inimese kõige ilusam pool on esil sõnades, nagu ka tema elu pahupool tuleb just kõnes esile. Keset inimlikku sõnade maailma on Jumala sõna. Sõnum Jumalast on siin maailmas eesmärgiga muuta seda paremaks. Jumal annab inimesele andeks eksimused ja temalt tuleb juhatus eluteele.
Piibel kõneleb Kristusest kui Jumala sõnast. Vaadates Jeesuse elule ja tegevusele võime näha, kuidas oli see sõna külvi teenistuses. Ta kuulutas Jumala tahet inimestele ja tegi tegusid, mis kinnitasid seda kuulajaile.
Kristuse tegevust jätkasid apostlid, kes olid kogenud Jumala muutvat väge oma elus. Sõna oli andnud neile seda, mida nad vajasid, ning nad olid oma elust valmis loobuma päästva sõnumi jagamise nimel. Nii on aastasadu olnud inimesi, kes on saanud kogeda Jumalat ja on valmis jagama oma kogemusi teistega.
Nii on jõudnud sõnum Jumalast meieni ja see kõnetab meid, annab meie elule mõtte ja sihi. Pühakiri kõnetab meid täna ja praegu ning kutsub avama oma südant Jumalale. Nüüd oleme meiegi kutsutud tänases päevas jagama seda head sõnumit teistele inimestele, kes vajavad elule alust.
Kaido Soom