Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jumala ligioleku äratundmine

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Peeteli kirikus pühitseti diakoniametisse Toivo Treiblut (43).

Toivo Treiblut võttis kogudusekaaslastelt vastu häid õnnesoove.

Toivo Treiblut võttis kogudusekaaslastelt vastu häid õnnesoove.

Oli kirikule tornikiivri paigaldamisele eelnev pühapäev, kirikusaal remondis, ja nii koguneti jumalateenistusele keldrisaali. «Nagu algkristlased katakombidesse,» sõnas koguduse õpetaja Avo Üprus algusliturgias.

Aeg teha head

Jutluse pidas diakon Toivo Treiblut Johannese ilmutusraamatu 2. peatüki salmidele 8–11. «Meil tuleb anda iga päev endast parim, sest me ei tea, millal meilt see võimalus võetakse,» sõnas ta. Kolm aastat tagasi Usuteaduse Instituudis õpinguid alustanud mees käib oma sõnade järgi: «Ei tohi loobuda iseenda täiustamisest, liikumisest paremuse poole.» Jutlustaja rääkis kallist ajast, mis on meile antud, et võiksime seda kasutada hea tegemiseks. Et me kord viimse kohtujärje ees seistes leiaksime oma nime eluraamatust.

Toivo Treiblut kutsuti tõotuse andmiseks koguduse ette. Peapiiskop Andres Põder kinnitas, et kõik tingimused ordineerimiseks on olemas: diakoniameti eksam sooritatud, väljaõpe korralik ja eluviis eeskujulik. Peapiiskop ütles, et diakoni ülesanne on viia Jumala armastust ja evangeeliumi inimesteni igal päeval.

Kunstnikust diakon

Peapiiskop õpetajate Avo Üpruse ja Igor Milleri assisteerimisel asetasid stoola vastordineeritud diakon Treibluti õlale. Peapiiskop andis kingitusena üle agenda.

Tervituslaulu laulis koguduse koor Eve Padari juhatamisel.

Tervitusi andsid üle sõbrad Soomest, Hollandist ja Norrast.

Toivo Treiblut, kes oma varasemast elust on tuntud kunstnikunimega Van Der Blut, ütles, et pole maalimist jätnud. Pigem on tema töödesse tulnud sügavust ja enam vaimses maailmas kulgemist.

Pärnus sündinud Treiblut on viimased 21 aastat elanud pealinnas, usuteel on ta olnud viimased 6–7 aastat. Küpsemise aeg on olnud kasuks, sest nüüd on käes teadmine, mida Jumal temalt ootab.

Vastne diakon on Peetelis juba mõnda aega abiks olnud. Üheks tema tööks on olnud aidata kodututel hankida dokumente. Jumalateenistusi on ta pidanud ka sotsiaalmajades. Toivo Treiblut ütleb, et tunneb ennast Peeteli koguduses koduselt, teda on hästi vastu võetud ja jõukohast rakendust antud.

Sirje Semm