Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jumala hoolitsus

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Vestlesin just ühe tuttavaga, kes rääkis, kui väga ta loodab, et sel aastal oleks soe sügis, sest siis hakatakse hiljem kortereid kütma ja ta ei pea liiga palju kütte eest maksma. Tema hääletoonis oli mure, sest ta ei teadnud, kuidas oma väikese palgaga talvekuudel kõik arved makstud saab.
Praeguses majanduslanguse etapis on palju inimesi, kes muretsevad homse pärast ja teevad seda täiesti põhjendatult. Võime tunda kartust tööpuuduse, haiguste, üksinduse ja paljude muude asjade pärast.
Nii kaua kui inimene elab selles maailmas, ei saa ta kindel olla oma homses päevas. Mingil viisil on see mure õigustatud ja inimene võiks headel päevadel kuigivõrd mõelda ka sellele, mis saab siis, kui enam ei ole kõik nii hästi. Kuid mure võib muutuda ka liiga suureks. Nii suureks, et muretsemine hakkab elu häirima.
Liigne muretsemine on tunnistuseks sellest, et inimesel on raske usaldada Jumalat. Saabuv pühapäev näitab, kui võimatutest olukordadest võib Jumal inimest ja oma rahvast läbi kanda. Temale pole siin maailmas midagi võimatut! Jumal võitis isegi surma.
Ristitud inimene võib end kõiges Jumala kätesse usaldada ja loota Looja abile. Ning see vabastab meid muretsemisest. Jumalalt abi saanutena võime nüüd hoopis ise aidata neid, kes on raskemas olukorras kui meie.
Kaido Soom