Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jumala hoolitsus

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Viimasel nädalal on poodides märgata suuremat sagimist. Asju omandades ei omanda inimene pelgalt eset või kaupa, vaid samas ka tubli koguse enesekindlust. Väärale alusele rajatud enesekindlusest soovib Jeesus enda järgijaid vabastada. Maiste varade asemel on targem koguda varandusi taevasse „kus koi ega rooste ei riku ja kuhu vargad sisse ei murra ega varasta“. 

Tänapäeva inimesele ei ole kindlasti üleliigne õpetada pühakirjakohast tõde Jumala hoolitsusest. Lähtekohaks on see, et inimene on selles maailmas võõras ja majaline. Kui inimene on selles ilmas lühikest aega, siis ei kuulu maised varad viimselt temale, vaid Jumal on need andnud talle kasutada. Kõik taandub sellele, kelle või mille küljes on kinni inimese süda. Ehk mis või kes valitseb meie meeli ja südant, kas need asjad, mille läbi me endid määratleme ja mis on meie inimliku väärtuse mõõduks, või on see Jumal, kellelt oleme saanud elus vajaliku kasutamiseks.

Valgus on piiblis pühakirja sünonüüm. Inimese südamesse langevast Jumala Sõna valgusest oleneb tema elus kõik, muuhulgas ka suhtumine maisesse varasse. Kui seda valgust ei ole, siis on suhtumine kujundatav ühiskonna ja selles esinevate avalike arvamuste mõjul.

Anti Toplaan