Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jõuluootuse aeg

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Tormas
1. advendipühal said Torma Maarja koguduses kõik osavõtjad kosutust nii ihule kui hingele. Rahva tõi kohale bussiring Torma valla piires ja Avinurme valla lõunaosast Ulvi kandist. Jumalateenistusel soojas pastoraadis mõeldi Kristuse tulemisajale ja õpetaja õnnistas advenditule. Pärast jumalateenistust pakuti kuuma suppi, teed, kohvi ja kooki ning jagati humanitaarabina riideid. Osavõtjaid oli palju.
Samal päeval pidas õpetaja Mehis Pupart palvuse ning süütas advenditule ja õnnistas seda Torma ja Sadala alevikus ning Vaiatu külas. Oma tervituse ütles edasi Torma vallavanem Riina Kull, esinesid isetegevuslased.

Vaiatus
Vaiatu rahvamajas peeti laste jõulupidu. Kohale tulid lapsed koos vanematega ja osavõtjaid oli saja ringis. Päev algas pühapäevakoolitunniga, palvuse pidas õpetaja Mehis Pupart, kes pühitses ka advenditule. Pühapäevakooliõpetaja Raili Kivistik tutvustas lastele jõulusündmust.
Vaheajal mängis Timo-Ilmari Hokkanen bajaani, mille saatel lapsed mängisid. Samal ajal sai kõrvalruumis keha kinnitada. Meisterdati mitme suure laua taga juhendajate käe all jõulu­kaarte ja soovijatele tehti näomaalinguid. Raamatuletilt jagati tasuta kristlikku lastekirjandust. Pühapäevakoolitund lõppes ühise palvega.
Siis asuti ootama jõuluvana, kes saabuski, tuues lastele kingitusi. Tore oli näha laste säravaid silmi, kui nad jõuluvanale salmi lugesid ja saadud kingipaki üle rõõmustasid. Kohaletulnud said tasuta valida lastele humanitaarabina toodud riideid.
Suur tänu MTÜ Peipsi Pärlile, kes mõlema ürituse korraldamisel abiks oli.
Mehis Pupart,
Torma Maarja koguduse õpetaja