Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jõulukuul kogudustes

/ Autor: / Rubriik: Uudised /

Mait Mölder, Pindi koguduse diakon:

Advendipühapäevadel laulsid kirikus jumalateenistusel kahe Pikakannu ja Kääpa põhikooli lastekoorid. Kolmanda advendi eel toimus noorteõhtu, millest võttis osa kümmekond leeritatud noort inimest. Neljandal advendil peeti  leeripüha, kus õnnistati täiskasvanute leerikursusel osalenuid.

Lasva vallas on sellel aastal süüdatud ühiselt advendiküünlaid, advendiaeg lõpeb vallarahva jõuluvalguse peoga jõululaupäeva õhtul tund aega enne teenistust kell 17 Pindi kiriku ees, siis saavad sõna vallavanem, külavanem ja vaimulik. Kohaletulijatele pakutakse kuuma teed enne jõuluõhtu teenistust, mis algab kell 18. Sellel teenistusel teeb oma esimese etteaste vastloodud kiriku naiskoor, mida praegu juhatab koguduse organist Anne Trumm.

Advendiajal külastasin kahte hooldekodu ning kohtusin põhikoolide lastega. 

Esimesel pühal tuleb kogudusele külla Võru segakoor Tervis.

Kerstin Kask, õpetaja, Kose koguduse noortetöö tegija:

Lisaks igapühapäevastele jumalateenistustele on advendiajal olnud mitu kontserti. Koguduse noortetundides toimusid advendikolmapäevad, kuhu olid palutud teisedki. Koguneti ühispalvusele, mille järel sai igaüks midagi meisterdades oma käteosavust proovile panna. Oleme tegelenud portselanimaalimisega ning valmistanud jõulukaarte ning -ehteid, pühadekingiks kuluvad need ju hästi ära. Koostöös Kose kunstikeskusega valmistasime klaasist aknakaunistusi. Viimasel kolmapäeval plaanime küpsetada suuremal hulgal piparkooke. Kui kõik õnnestub, saab iga kirikuline jõuluõhtul kingiks piparkoogi.

Advenditegemiste eest vastutab koguduse õpetaja Mare Palgi, aga tal on palju abilisi vabatahtlike näol. Loodan, et advendikolmapäevadel osalejad on leidnud, mida on otsinud, ja oleme üheskoos Kristusele lähemale jõudnud.

Nõmme Rahu koguduse õpetaja Ove Sander ja juhatuse esimees Kaja Tassa:

Meil on kujunenud mitu toredat traditsiooni. Juba kolmandat korda peame 4. advendil jõululaata. Ettevalmistused hakkavad selleks advendiaja alguses, kui pühapäevakooli lapsed kolmel esimesel advendipühal meisterdavad töötubades kaarte ja jõulukingitusi, mida laadal müüa. Laadal pakutakse kohvi ja heategevuslikku loteriid, kuhu õnneloosiks toovad kaupa koguduseliikmed ning mille tulu sellel aastal läks pühapäevakooli suvisele keelelaagrile.

Teiseks traditsiooniks on pühapäevakoolilaste ja -õpetajate osavõtt 1. jõulupüha teenistusest, kus etendatakse jõuluetendust või lauldakse lastekooriga.

Advendiaega on alati iseloomustanud mitmekesine jumalateenistuslik elu. Lisaks pühapäevastele teenistustele paistavad silma koolide advendi- ja jõulujumalateenistused ning kontserdid. Igal nädalavahetusel on olnud kaks-kolm kontserti erakordselt hea külastatavusega. Advendiaeg algas traditsiooniks saanud küünlasüütamisega Nõmme linnaosa südames koos jõulumõtete ja lauludega.

Oma eakamatele koguduseliikmetele oleme alati saatnud jõulukaardi, mis on valminud meie koguduse advendiaja töötubades.

EK