Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jeesuse saadikud

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Alati ei ole oluline, kui palju inimesi mingit ülesannet täidab, vaid see, millise kvaliteediga või pühendumisega oma tööd tehakse. Kogudustesse kuuluvaid kristlasi on meie maal ligikaudu kolmandik nii riigi kui kohaliku paikkonna elanikkonnast, aga selle juures on oluline, milline on nende pühendumus ja valmisolek oma kutsumust teostada. Kristlastena teame, et me ei pea lootma üksnes oma võimalustele, vaid Jumal varustab meid vajalike armuandidega. Vanast Testamendist teame, et Giideonile ei lubanud Jumal võitu vastasest suurema väega, vaid väikese hulgaga suurema vaenlase vastu.

Issanda viinamäel on töötegijaid vähe, aga lõikus on valmis. Kuidas võita seda maailma, kui see ülesanne tundub ilmvõimatu? Käesoleval nädalal, mil kulmineeruvad kohalike volikogude valimised, seisab kõigi kandidaatide ees küsimus, kuidas selgitada või kuulutada seda, milles sina ise oled veendunud, ka teistele inimeste nii, et nad sellest aru saavad ja sinuga nõustuvad. Kevadel toimunud koguduste juhtorganite valimised ei pälvinud kaugeltki nii palju avalikku tähelepanu. Ometi peaksid just koguduseliikmed teadma, kui palju olulisem on ajalike ametite kõrval kutsuda inimesi Jumala riiki ja selle heaks panustada nii oma aega kui vahendeid. On neid, kes ühe või teise sõnumi ehk kutse vastu võtavad, ja neid, kes on selle vastu. Veelgi enam on neid, kes jäävad ükskõikseks või loodavad üksnes sellele, mida arvavad endal juba olemas olevat. 

Kutse on kõigile sama, aga alati ka personaalne ja teisalt ka tingimuslik. Kutsujad ei saa ise selle algset sõnumit muuta endale meelepärasemaks või vastuvõetavamaks. Kutse saaja peab otsustama, kas võtta see vastu või mitte.

Anti Toplaan