Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jeesuse Kristuse koguduse hoidjaks seatud

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Peapiiskop Urmas Viilma ja Egle Viilma Arho Tuhkrule häid soove edastamas.
Tiiu Pikkur

Pühapäeval, 26. aprillil oli Tallinna Piiskoplikule Toomkogudusele tähtis sündmus – ametisse seati koguduse õpetaja Arho Tuhkru.

Seni kogudust abiõpetajana teeninud Arho Tuhkru valis koguduse nõukogu õpetajaks 8. märtsil. Ametisse seadmise toimetas endine toomkoguduse õpetaja peapiiskop Urmas Viilma, teda assisteerisid emeriitpeapiiskop Andres Põder ja Tallinna praostkonna praost Jaan Tammsalu. Jutluse pidas õpetaja Tuhkru.
Kaasa teenisid Helsingi toomkoguduse toompraost Matti Poutiainen ja Turu toomkoguduse abiõpetaja Sari Lehti. Muusikaga teenisid Mikkeli koguduse koor Fermatti Johanna Tähkäpää juhatusel ja organist Kadri Ploompuu.
Peapiiskop Viilma pöördus ametisse seadmisel koguduse poole palvega, et see tema ees seisva õpetaja oma õpetajaks vastu võtaks. «Mine siis ja hoia Jeesuse Kristuse kogudust, mis sinu kätte on usaldatud,» sõnas peapiiskop õpetaja Tuhkrule.
Nagu emeriitpeapiiskop Andres Põder ütles – aeg liigub, tulevad uued kirikulised ja uued vaimulikud. EELK on saanud noore peapiiskopi ja toomkogudus jälle noore õpetaja, kes võib, kui Jumal tahab, ses ametis mitu aastakümmet teenida. Õnne ja õnnistust ning häid soove jagus väga paljudelt: koguduserahvalt, ametivendadelt ja -õdedelt, sugulastelt, sõpradelt ja oma perekonnalt.
Arho Tuhkru on sündinud 6. oktoobril 1974 Tartus. Ristitud ja leeris käinud 1993. aastal Võnnu koguduses. Õpetajaks ordineeritud 20. oktoobril 1997. Lõpetanud 1992. aastal Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi ja 1996. aastal Tartu ülikooli usuteaduskonna. EELK Usuteaduse Instituudi pastoraal­seminari vikariaadiaasta möödus tal Haapsalu, Martna ja Ridala koguduses.
Vaimuliku ametis alustas Põltsamaa Niguliste koguduses abiõpetajana, hiljem oli õpetaja. Edasi viis tee teda Kanadasse eestlaste kogudusi teenima. Oli Toronto Peetri koguduse abiõpetaja, Vancouveri Peetri koguduse hooldajaõpetaja ja Kanada praostkonna vikaarõpetaja.
Kodumaale naastes teenis aastatel 2009–2012 Tallinna praostkonna vikaarõpetajana. Aastast 2013 teenib Tallinna Piiskoplikus Toomkoguduses, on Tallinna praostkonna abipraost alates 2011. aastast. aastail 2013–2015 on käinud teenimas Peterburi Jaani kogudust.
Arho Tuhkru on viimastel aastatel olnud seotud ka tööga konsistooriumis, korraldades kiriku avalikke ja välissuhteid. Ta on Eesti Piibliseltsi ja Eesti Akadeemilise Orientaalseltsi liige.
Tiiu Pikkur