Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jeesus äratab usule

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Jeesuse avalik tegevus oli alanud ja see ei jätnud inimesi külmaks. Ta kõnetas inimesi nii oma õpetuste kui imetegude kaudu. See, et Jeesuse õpetused puudutasid inimesi ja olid elulähedased, oli märk tema jumalikkusest. Kristuse õpetused ei jäänud teoreetiliseks tarkuskõneks, vaid ta kinnitas nende paikapidavust tegudega. Jeesuse teod olid juhitud Jumala armastusest ja ligimese aitamisest.
Hädasolijat aidates ei mõelnud Jeesus endale, vaid tema jaoks oli kõige olulisem abivajaja. Nende elu, kes Jeesuselt abisaanutena uskusid, muutus seeläbi. Õpetused, teod ja armastus moodustasid Jeesuse juures terviku, mis tõi inimestes esile usu.
Tänapäeva maailmas oleme meie Kristuse järgijad. Sageli kurdame selle üle, et inimesed ei usu. Usu annab inimestele Jumal Püha Vaimu kaudu. Kuid meiegi oleme kutsutud sellest usust tunnistama nii sõnade kui tegudega. Ligimeste armastamine Jumalalt saadud armastusega ja nende siiras aitamine on selleks parim viis.
Abivajajaid oli Jeesuse ajal palju, kuid neid on palju ka tänapäeval. Küsimused elu mõttest, kannatustest ja probleemidest vaevavad inimesi alati. Jeesus on vastus meie küsimustele ja kes selle vastuse leiab, see ka usub ja on õnnelik. Nii võime meie oma sõnade ja tegudega olla samuti inimeste aitajateks tõelise abiallika Jumala juurde.
Kaido Soom