Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jeesus äratab usule

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Jeesuse maapealse elu Kapernauma perioodil tungles inimesi tema juurde kõikjalt. Sõna jõudis inimesteni, sõna puudutas ja tervendas neid. Jeesuse sõnal oli meelevald. Hetk tagasi oli ta palavikust tervendanud jünger Siimoni naise ema, olles tema kodus külaskäigul. See on tekitanud suurt huvi ja haiged panevad oma viimse lootuse talle.

Inimesed tahavad näha imesid, Jeesus tahab näha inimesi. Tema juurde on vaid üks tee: usu Issandat Jeesust, siis sa saad õndsaks! Usk ei sünni iseenesest ega imede läbi. See ei ole Jumala and, mida antakse ühele, aga teisele mitte. Jumal ei ole kellegi suhtes ebaõiglane. Usku sünnitab Jumala sõna, mis on kättesaadav igaühele. Usk sünnib kuuldust, aga kuuldu Jumala Sõnast. (Rm 10:17)

Kui loeme evangeeliume, kohtame seal inimesi, kes on oma eluga sattunud nii välisesse kui sisemisse ummikusse. On inimeste poolt hüljatuid, Jumalat igatsevaid ja tupikusse jõudnuid. On teadvustatud ja teadvustamata süütunnet. Igaüks saab Jeesuse juurde tulla sellisena, nagu ta on. Inimese südame ahistus on Jumalale võimalus. Kõva südame pinnalt voolab evangeelium maha nagu vihmavesi katuselt, aga igatsev süda leiab temas elu nagu seeme, mis on külvatud heasse mulda. 

Usk sünnib, kui südamele avaneb mõni evangeeliumi tõotustest, mille kaudu Jeesus kinnitab: sinu patud antakse sulle andeks, mine rahuga! Ta on surnud iga inimese patu pärast. Tema annab kõik andeks armust, kingina.

Anti Toplaan