Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jeesus annab elu

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Hoolimata sellest, et sügise alguseni on veel paar nädalat aega, võib juba looduses märgata esimesi sügise tunnuseid. Esimesed kolletavad lehed ja tugev sügistuul annavad märku sellest, et suve lõpp on lähedal. Saabuv sügis näitab seda, kuidas kogu loodus käib oma kindlat elu ja surma rada. Nii on lood ka inimesega. Surma teemaga puutub paratamatult kokku igaüks meist. Ka inimesel on oma elukevad, mil kõik tärkab ja ootab ees. Sellele järgneb elusuvi, mil inimene suudab ja jaksab kõige rohkem. Elusügisel kogeme jõu vähenemist ja vanadust ning elutalvel on kõik otsekui surnud.
Jeesus näitas oma tegevusega, et tema suudab mõjutada neid argielus nii paratamatuid protsesse. Ta astus leinajate juurde ja mitte ei öelnud neile lohutavaid sõnu, vaid andis surnutele elu. Ka oma ristilöömise ja surma järel tõusis Jeesus surnuist. Ta kandis meie patud, et meie võiksime minna igavesse ellu. Jeesuses on antud Jumala vastus meie hirmule surma ja kaduvuse ees.
Mõeldes endale või lähedastele, keda on tabanud haigus, võime palvetada, et Jumal aitaks. Kui Jumal tahab, siis annab ta pikendust eluteele. Kord tuleb aga igaühel meist siit maailmast lahkuda. Meie praegune elu on ettevalmistus eluks jumalariigis. Kristlane ei pea surma kartma, vaid võib sellesse suhtuda kui teesse ellu. Jeesuse läbi pääseme sihile.
Kaido Soom