Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jeesus annab elu

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Jumal on meid päästnud ja kutsunud. Ta ei ole seda aga teinud selle põhjal, mida meie endast kujutame, vaid omal vabal soovil ja otsusel. Soov meid surmast päästa ei ole Jumalale ootamatult meelde tulnud, vaid ta kavandas seda juba siis, kui aega polnud veel loodud.

Evangeelium on sõnum elu võidust surma üle, mis muudab ka meie surelikud ihud elavaks Kristuse ülestõusmise läbi surnuist. Jumal on ilmutanud meile oma õigust, mis Pauluse sõnade järgi tuleb Jeesusesse Kristusesse uskumise kaudu kõigile, kes usuvad. Valguse esile toomisega osutatakse evangeeliumi sõnumile Jeesuse Kristuse võidust, mis on toonud kaasa suure muutuse. See, mis on seni olnud inimeste eest varjul, on temas saanud avalikuks. Kristuse ülestõusmises on inimestele ilmutatud igavest elu.

Tema on surma võitnud ja tema tundmine on kinkinud meile elu valguse, mis on olulisem mistahes muust meile tuttavast ja turvalisest, millest me nii väga kardame loobuda. Meile Jumala armu kaudu osaks saanud Kristuse elu muudab meie mõtteid, sõnu ja tegusid nii, et me enam ei karda kaotada seda, mis meil on, vaid soovime jagada sellest, mida Jumal on meile Kristuses kinkinud, kui ta ütleb: kuulutage evangeeliumi kogu loodule. 

Nii on inimene, kes on meie juurde saadetud või keda me kohtame, Jumalalt antud võimalus oma usku väljendada heade sõnade ja tegudega, astudes välja tuttavast ja harjumuspärasest. See on meie kohus Kristuse sõna kohaselt. Enne kui aga saame oma maal, koguduses või kodus teha ruumi võõrale ja hädasolijale, peame tegema oma südames ruumi Kristusele.

Anti Toplaan