Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Järva praostkond laulis Järva-Jaani kirikus

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Uudised / Number:  /

Laulukoorid esitasid ka Suur-Jaani laulupäeval kavas olevaid laule, dirigeerib Olaf Lääne. Erakogu

Järva praostkond pidas 19. mail vaimulikku laulupäeva.

Järva praostkonna viis laulukollektiivi kogunesid Järva-Jaani kirikusse, et Looja ülistuseks ja iseenda rõõmuks laulda koos vaimulikul laulupäeval. Kohal olid Aegviidu naiskoor (juhendaja Eve Sisask), Anna ja Järva-Peetri koguduse segakoor Petra (Siret Heinaste), Koeru ansambel Madli (Anne Pindre), Paide koguduse segaansambel (Olaf Lääne) ja Türi koguduse ansambel (Janika Oja). Naiskooride laulu dirigeeris Ambla koguduse organist Evely Piksar.
Tervitama tulid pillimänguga Järva-Jaani – Koeru pasunakoor (Kerli Sirila ja Teet Tihvan) ja Järva-Jaani segakoor (juhendaja Nadežda Maran). Tänavusel laulupäeval laulis esmakordselt praostkonna kirikumuusikutest moodustatud ansambel. Alguspalve pidas Järva-Jaani koguduse õpetaja Katrin-Helena Melder ning laulurahvale tõi tervitusi valla volikogu esimees Margus Vaas.
Laulupäeva repertuaaris oli seitse laulu ühendkoorilt ning neli naiskooridelt. Kavasse oli valitud nii eelmise aasta koraalimaratoniks õpitud koraaliseadeid kui ka laule läheneva Suure-Jaani laulupäeva repertuaarist. Koguduste koorid-ansamblid said ka eraldi laulda laule oma repertuaarist. 
Ühend- ja naiskoore dirigeerisid meie praostkonna tublid kirikumuusikud. Kontserdi lõpus said praost Teet Hanschmidtilt tänukirja ja lillekimbu kõik kollektiivid ning dirigendid. Laulupäevalisi vastu võtnud kogudus pakkus kehakinnituseks maitsvat suppi ja kooki. Osavõtjad jäid laulupäevaga väga rahule, laulud kõlasid ning proovides tehtud töö sai kauni kokkuvõtte.
Janika Oja,
praostkonna muusikatöö sekretär