Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

JäPe «Siin ma olen» kutsub sind juulis Pilistverre

/ Autor: , / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kristjan Luhamets on oodatud esineja noortefestivalil. 2013. aasta JäPe piiblitunnis demonstreeris ta kirjakohta, mis räägib sellest, et kaamelil on kergem nõelasilmast läbi minna kui rikkal taevariiki pääseda.
Joel Reinaru

JäPe on kristlik noortefestival, mis on välja kasvanud luterliku kiriku suvistest kirikunoorte päevadest.

JäPe on oikumeeniline festival, mis ühendab kristlikke noori üle Eesti. JäPe on üritus, kus saad kohtuda toredate noortega ja Jumalaga. Sel suvel toimub selline noortelaager juba 26. korda.
JäPe toimkond kutsub kõiki 9.–12. juulini Pilistverre. Festivali jooksul saad palju aktiivselt tegutseda, kuulata head muusikat ja sõnumit, osaleda põnevates rühmatöödes, rahulikel palvustel ja arutleda koos teiste noortega väikerühmades. Kuna festivalil on alati palju andekaid noori, on enda loovust võimalik teistelegi näidata vabalava etteastes.
Veel toimub üks teistmoodi turg – Vembu-Tembu turg. Seal saavad soovijad väikese raha eest müüa kõike, mida iganes fantaasia neil pähe toob – kasvõi õhulosse või anekdoodi vestmist, ning kogu teenitud tulu läheb heategevuseks. Turul on alati põnev melu ning ostjaid-müüjaid jagub kõikjale. Sel aastal läheb kogu saadud tulu organisatsioonile MTÜ Isata Laste Heaks. MTÜ põhieesmärk on isata kasvavate laste ja perede toimetulekuvõime parandamine.
Peale aktiivsete ja sportlike tegevuste on JäPel muidugi ka sügav vaimulik osa. Tänavuse festivali teemat «Siin ma olen» avab noortele mini-piiblitundide kaudu õpetaja Kristjan Luhamets. Kristjan selgitab lühidalt, mida võib erinevates piiblitundides kuulda.
«Jumal kutsub meid. Me ei pea muutma end selleks, et Jumala juurde saaksime tulla. Jumala kõnetunnid on meie jaoks avatud kogu aeg – seega ei pea ka meie koonerdama ajaga, mida me Jumalale oma elus anname. Jesaja oli väga julge – ta ütles Jumalale: «Siin ma olen, läkita mind!», teadmata, kuhu selline otsus teda viia võib. Jumal tahab meile öelda: «Ma olen siin, sinu kõrval, ära karda!»»
JäPe toimkonna üleskutse sulle, armas noor või nooremeelne: ära noruta suve ühel lahedamal nädalavahetusel üksi kodus, vaid võta sõber kaasa ja pange rattad veerema Pilistvere poole!
Rohkem infot ja registreerimine: www.jape.ee.
Kohtumiseni Pilistveres!
Sirli Lend ja Triin Salmu