Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Janused on oodatud Vivamosse piiblikülla

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Tunnise autosõidu kaugusel Helsingist Turu suunas kiirteelt Lohja juures maha keerates jõuad Vivamo piiblikülla.

Soome Rahva Piibliseltsi allüksusena tegutsevasse piiblikülla võib tulla osalema üritustele, kursustele või lihtsalt puhkama.
Paljude teekond Vivamos on nagu väike palverännak. Murtud südame kirikus on altariseinaks aknad, kust avaneb igal aastaajal erinev vaade sellele, mida Looja ise on loonud. Igal pühapäeval on seal jumalateenistus. Järveäärsel suurel maa-alal saab külastaja valida endale meelepärase tegevuse.
Üheks meeliköitvamaks on kindlasti piibliteemalised etendused vabas õhus. Meil õnnestus vaadata lugu kuningas Saalomoni tegudest.
Etendus oli haarav ja vabatahtlike näitlejate mäng nauditav. Kuningate raamatu olulisemad tegevusliinid mängiti elavaks nii, et see sai olla mõistetav ka meiega samal ajal seda vaadanud algkoolilastele. Etendusi mängitakse kogu suvi. Teine lugu on kalastajatest Galilea järvel (Matteuse 4:18–19), kus Jeesus lubab teha vendadest inimesepüüdjad, kui nad talle järgnevad.
Vivamo liigutav ja põnev ajalugu algab aastal 1916, kui Tallbacka haigla ülemõde Karin af Björkesten ostis parun Rolf Cronstedtilt 20 ha suuruse maatüki. Ehitustega alustati kaks aastat hiljem ja eesmärgiks oli ühes majas seada sisse Piibli kodu.
Eeloleval nädalavahetusel (14.–16. juunil) peetakse Vivamos Soome Rahva Piibliseltsi suvepäevi, kava on leitav aadressil www.suvipaivat.fi.
Suvepäevad kutsuvad: «Kuulge, kõik janused, tulge vee juurde!» (Jesaja 55:1). Kolmel päeval pakutakse huvitavaid külalisi, muusikat, palveid, uusi kontakte sõpradega, jalutuskäike kaunis lähiümbruses.
Sirje Semm