Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jagamisrõõm rohkeneb andjalt andjale

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

 Eesti Piibliselts rõõmustab oma liikmeid järjekordsete kaunistusmarkidega.
Eesti Piibliselts hakkas laiali saatma Vaba Maa trükikojas valminud piibliteemalisi marke, mida saab kaunistuseks ümbrikule kleepida. Hingeminevad on nad oma sõnumiga «Teile on täna sündinud Taaveti linnas Päästja» (Lk 2:11) sinisel paberil.
Kaunis sinine värvus seondub riigilipuga või kirikulehe päisega ja sümboliseerib igavikku, pühendumist, usku, puhtust ja rahu. Ploki fookuses on «Madonna Kristuslapsega». Tegu on fotoga Joseph Haieri altarimaalist aastast 1861.
Maal paikneb Tallinna toomkirikus ja restaureeriti mõni aasta tagasi. Pildistas Mati Bärenson, margid kujundas Tiina Sildre.
Piibliseltsi peasekretär Jaan Bärenson ütleb, et mõte markidel kasutada Eesti kirikukunsti ja väärtustada kultuuripärandit, tekkis mitme aasta eest. Oluline pole mitte niivõrd kujutatava kunstiline tase, kuivõrd taolise kunsti olemasolu ja edastatav sõnum.
Piiblitsitaadid vahelduvad tuhmkollases värvitoonis kristlike sümbolitega. Nende mõju on eestlasele sama mis kullal mõnele teisele rahvusele. Jaan Bärenson hindabki Tiina Sildret üheks paremaks raamatukunstnikuks Eestis ja tema esimese töö jõulumarkide näol igati kordaläinuks.
1996. aastast väljaantavate markidega toetatakse piibliseltsi tööd ja annetuse kaudu saab kogetud rõõmu jagada veel paljudega. Markidega on kaasas annetuseks vajalikud andmed. Markide saamiseks võib pöörduda Eesti Piibliseltsi poole Tallinnas Kaarli pst 9.
Rita Puidet