Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jaani kirikus on avatud laste maalinäitus

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Tartu Jaani kirikus on aprilli lõpuni avatud Tartu Pauluse koguduse laste kunstiringi maalinäitus «Värviline evangeelium».

Laste piibliainelised pildid on värviküllased ja optimistlikud.

Laste piibliainelised pildid on värviküllased ja optimistlikud.

Näitusele on välja pandud 17 maali 14 autorilt. Käsitletud teemad pärinevad Vanast ja Uuest Testamendist.

Tartu Pauluse koguduse kunstiring töötab juba kolmandat aastat. Eelkõige on ring mõeldud kooliealistele lastele vanuses 10–12 aastat. Tänavu osaleb ringi töös 23 õpilast Tartu erinevatest koolidest.

Varem on laste piibliteemaliste maalide näitused toimunud Tartus Peetri ja Pauluse kirikus, aga ka Püha Luuka metodisti ja Salemi baptisti kirikus enne statsionaarse kunstiringi tegevuse algust.

Juhendaja Liive Koppeli sõnul on tegemist lastega, kellele Jumal on kinkinud kunstiande, mida arendades on saadud väljapaistvaid tulemusi. «Laste silmade ja südamete läbi saavad need sügavama tähenduse, jättes värvilisi jälgi ning muutes elavaks nii Piibli sõnumi, tegelased kui aja, milles need tegelased elasid,» sõnab Koppel ning lisab: «Loodame, et see kohtumine on külastajale meeldivaks üllatuseks ja mõlemale poolele vaimselt rikastav.»

Enamus kunstiringis osalevatest lastest käib ka püha- päevakoolis ja on juba varem Piibliga kokku puutunud. Lastel, kellele Piibel seni nii tuttav ei ole, on võimalus sellega tutvuda kunstiringis, kus ette loetud tekstid ei jää lihtsalt kuuldud kirjasõnaks, vaid edastavad laste maalide kaudu Piibli sõnumit paljude vaatajateni.

Merje Mänd